Про це в коментарі "Радіо Свобода" заявив представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Ми в контексті нової резолюції будемо виступати, що Рада безпеки ООН має ініціювати якесь нове розслідування того, завдяки яким країнам Північна Корея змогла до такого рівня розвинути свій ядерний і ракетний потенціал", – заявив Володимир Єльченко.

Читайте також: Ракетний скандал навколо України та КНДР Порошенко хоче обговорити на Радбезі ООН

Він також зауважив, що в ООН ніяк не обговорюється стаття The New York Times про можливу причетність України до постачання ракетних двигунів до КНДР.

"Ми обговорювали це питання зі своїми колегами у Раді безпеки. Вони вважають, що це регулярна "качка", ніхто офіційних звинувачень на адресу України не висловлював – всі виходять з того, що це не підтверджено", – наголосив представник України в ООН.

Читайте також: За яким сценарієм розгортатиметься конфлікт між США і КНДР: думка експерта

Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана поширила припущення, що ракету МБР Hwasong-14, запущену в липні КНДР, було оснащено ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".

Згодом з’явилася інформація, що свого часу Еллеман співпрацював з російськими спецслужбами, щоправда сам американський експерт тепер відхрещується від будь-яких обвинувачень.