Так, Кабмін пропонує заборонити використовувати на об'єктах критичної інфраструктури України програмне забезпечення і телекомунікаційне обладнання держави, щодо якої діють санкції.

Читайте також: Порошенко різко відповів німцям, які пропонують скасувати санкції проти Росії

На думку урядовців, ця ж заборона повинна стосуватися тих самих продуктів у разі, якщо їх розробила або виготовила компанія, яка є резидентом країни, щодо якої діють санкції, або часткою її статутного капіталу володіє така країна, або яка контролює компанію в іншій державі, щодо якої запроваджено санкції.

Зазначимо, що розробником відповідного законопроекту є Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації.

До слова, об’єкти критичної інфраструктури – це відомства та установи, які мають стратегічне значення для економіки, безпеки держави та суспільства.

У пояснювальній записці до законопроекту в.о. голови Держспецзв’язку Олександр Чаузов причиною для розширення дії санкцій назвав те, що використання такого програмного забезпечення з походженням із держави-агресора є потенційною загрозою національній безпеці та національним інтересам України.

Що таке санкції проти Росії? Санкції щодо Росії почали застосовуватися у 2014 році. Це політичні та економічні заходи, скеровані на припинення агресії Росії проти України. Метою санкцій є припинення фінансування, озброєння та постачання Росією терористів на схід України.