Про це в коментарі виданню "Гордон" розповіла юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
До слова, 12 вересня міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що органи української прокуратури проводять перевірку запиту грузинської сторони про екстрадицію Саакашвілі. А 13 вересня заступник міністра юстиції Денис Чернишов заявив, що Україна може не видавати Грузії Саакашвілі, допоки немає рішення грузинського суду в кримінальній справі політика.
"Саакашвілі має право оскаржити в суді указ президента про втрату свого громадянства. Там йому потрібно буде підтвердити, що подана ним інформація під час набуття громадянства України була правдивою. Адже приводом для припинення його громадянства стало те, що він не повідомив про кримінальне переслідування в іншій країні", – пояснила юрист.
Маляр наголосила на тому, що Президент України Петро Порошенко видав указ про позбавлення громадянства Саакашвілі, коли політик перебував за межами країни і не міг оскаржити цього рішення.
Читайте також: Сага Саакашвілі: про причини повернення і наміри екс-президента Грузії
Більше того, Україна зобов'язана була видати йому документ особи без громадянства, що засвідчує особу. Наша країна є учасником цілої низки конвенцій, відповідно до яких повинна забезпечувати права людей, навіть якщо припиняє їхнє українське громадянство,
– додала експерт.
Юрист зазначила, що після подання Саакашвілі позову до Вищого адмінсуду, Україна не зможе видати його Грузії до ухвалення рішення у цій справі.
"Якщо Саакашвілі не є громадянином України, прямих перешкод для його екстрадиції до Грузії немає. Однак якщо суд визнає недійсним указ президента про позбавлення його українського громадянства, то Саакашвілі, відповідно, виявиться громадянином нашої країни. У такому разі екстрадиція буде неможлива. Окрім цього, з моменту подання Саакашвілі позову до Вищого адмінсуду України його не можна буде видавати Грузії. Спершу потрібно буде дочекатися рішення суду", – резюмувала Маляр.