Напередодні віце-президент США Джозеф Байден під час телефонної розмови з Президентом України Петром Порошенком повідомив, що США готові взяти участь у конференції донорів та інвесторів для України, яка відбудеться восени в Києві.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Байден також повідомив про можливість збільшення макроекономічної допомоги для України з боку США і про готовність підтримати позицію України на засіданні виконавчої ради МВФ 29 серпня з метою виділення другого траншу за програмою stand-by.

Крім того, 23 серпня Порошенко на спільній прес-конференції з канцлером ФРН Ангелою Меркель заявив, що Німеччина надасть Україні 500 мільйонів євро на відновлення інфраструктури Донбасу в рамках механізму спеціального фонду, який буде створений з цією метою у вересні 2014 року.

На думку експертів проекту "Фінансовий радник", допомога з боку "західних друзів" створить передумови для відновлення економіки, а в свою чергу, і для стабілізації курсу нацвалюти. Збалансований і економічно обґрунтований курс гривні, за словами Глави НБУ Валерії Гонтарєвої, перебуває у діапазоні 11,5-11,9 грн/дол., а прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає таким позначку в 12 грн/дол.

Однак варто брати до уваги неекономічні чинники - війну на сході України і породжене цим штучне нагнітання паніки серед населення та бізнесу, що стали причинами безперервного зростання курсу за останні два тижні. Так, вчорашня новина про вторгнення російських військових в Україну в районі Новоазовська сприяла зростанню курсу вище 13,5 грн/дол.

"Транш з Америки і допомога Німеччини повинні заспокоїти ринок, частково знівелювавши вплив психологічного і політичного факторів, повернувши гривню в озвучений нами раніше діапазон 11,50-13,50 грн/дол.", - зазначають експерти.