Про це сповістив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у своєму Twitter.

Читайте також: Що таке Томос в релігії і як він виглядає

"Вітаю Україну з власною церквою", – підкреслив він.

Тука, Томос, Україна, Вселенський патріархат, Константинополь

Заяв щодо Томосу для України від інших офіційних джерел поки немає.

Також про подію з посиланням на власні джерела у Адміністрації Президента пишуть ресурси Depo та "Ділова столиця".

До слова, речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Володимирович Зоря) зауважив, що лише 9 жовтня екзархи Вселенського патріарха відбули з Києва до Стамбулу.

Завтра, 10 жовтня, звітуватимуть, лише після цього є можливим обговорення питання Томосу. Тому повідомлення, ніби "Томос вже є", не відповідають дійсності та є інформаційно шкідливими, бо після хвилі "перемоги" піде хвиля "зради", коли виявиться, що питання Синод ще не обговорив,
– наголосив він.

Народний депутат Ігор Мосійчук, зі свого боку, у себе на Facebook відповів священнослужителю: "Рішення є та Ви це добре знаєте! А офіційно все дійсно буде завтра".

"Я добре знаю, що рішення "розпочати процедуру" було ще в квітні. Але рішення завершити – ще не ухвалено, хоча буде ухвалено. Проте не слід сподіване анонсувати як вже здійснене", – пояснив представник Київського патріархату.

Євстратій Зоря, Мосійчук, Томос. Україна, релігія, УПЦ

Крім того, екс-заступник голови Адміністрації Президента та директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, який в апараті власне й займався питанням Томосу, зазначив, що єдиним надійним джерелом інформації щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні є офіційні повідомлення Вселенського Патріархату, натомість жодні інші джерела такої інформації не мають, і відтак не можуть повідомити.

Водночас журналіст ВВС Україна Святослав Хоменко процитував речника Вселенського патріархату щодо цього питання.

"Питання українського Томосу 9 жовтня не розглядалося. Рішення з цього питання не приймали. Терпіння та чекання", – передає його слова представник ЗМІ.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві.У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Що таке Томос? Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.