Про це повідомляє російська газета "Известия".

Читайте також: "Долею визначено жити в добросусідстві": у Кремлі заявили, що не бояться Томосу для України

Так, російський митрополит заявив, що рішення про надання автокефалії Українській церкві повинні приймати глава РПЦ патріарх Кирило та митрополит УПЦ МП Онуфрій.

Патріарх Константинопольський повинен був домовлятися з нашим Святійшим патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм,
– сказав він.

За словами представника РПЦ, автокефалію повинен давати патріарх Російської православної церкви. Він також додав, що Константинополю перед перемовинами про автокефалію "потрібно було домовлятися з Онуфрієм".

"Замість того, щоб не ігнорувати канонічну церкву під митрополитом Онуфрієм, вони спілкуються, домовляються про автокефалію з іншою групою, яка називається розкольницькою. Це проти всіх правил церковного життя", – заявив Іларіон.

Представник РПЦ наголошує, що в Україні група, яка є "неканонічною", дуже агресивно ставиться до Української православної церкви, яку очолює митрополит Онуфрій.

Сама держава тут ні при чому. Це Російська православна церква, яка захищає Українську православну церкву від нападок,
– зазначив Іларіон, відповідаючи на питання, який вплив рішення про автокефалію для України має політична ситуація.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархатуОнуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.