Про це повідомляє російське видання "Известия".

Читайте також: Медведчук відзначився обурливою заявою щодо автокефалії України у ефірі Кремль ТБ

Російський політик заявляє, що в Україні триває "штучна ескалація напруги" в релігійному житті та "агресивна інформаційна кампанія" проти Української православної церкви Московського патріархату.

Київська влада не раз заявляла, що своїми діями має намір домагатися "цивілізаційного розриву" України з Росією. Ми ж виходимо з принципово іншого: ніяким, навіть найбільш азартним, політикам не вдасться зруйнувати багатовікові духовні, історичні, родинні, гуманітарні, культурні зв’язки між російським і українським народами,
– заявив він.

Карасін додав, що Україні та Росії "самою долею" визначено жити в добросусідстві".

"Історія сьогодні не закінчується", – заявив заступник Лаврова.

Російський дипломат переконаний, що ситуацію погіршують заяви Держдепартаменту США про підтримку надання автокефалії, як вважає Росія, "неканонічній українській церкві". Це, за його словами, може спровокувати "подальший розкол і насильство".

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.