За інформацією відомства, бойова підготовка загалом стосуватиметься підрозділів зенітних ракетних військ.

Читайте також: Українські військові показали відео масштабних навчань із кораблями та авіацією

"Ми змушені постійно нарощувати бойові спроможності підрозділів зенітних ракетних військ (ЗРВ). У 2019 році до підрозділів ЗРВ продовжать надходити відновлені та модернізовані комплекси різних модифікацій типу С-300, С-125 та "Бук", на оборонних підприємствах тривають роботи зі створення українських зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), що прийдуть на зміну застарілій зброї радянського виробництва", – розповів начальник зенітних ракетних військ командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ставський.

Стрільби, Крим, Україна, Херсонщина, ЗСУ, Міноборони
ЗСУ продовжують поповнюватися зенітно-ракетними комплексами

За його словами, під час підготовки особового складу увага, перш за все, приділятиметься бойовим стрільбам.

"Плануємо провести ще масштабніші, ніж минулого року, навчання. Мовиться про бойові стрільби зі зведеними зенітними ракетними полками "Бук-М1" та С-300П. Дивізіони "трьохсоток" буде викликано до району виконання навчально-бойових завдань раптово, зі штатним озброєнням та військовою технікою", – зауважив він.

Загалом на 2019 рік заплановано чотири навчання з бойовою стрільбою з ЗРК Бук-М1, ЗРС С-125, С-300П/ПТ/В1. У рамках цих навчань буде проведено більше ніж 150 різноманітних заходів бойової підготовки – це, зокрема, командно-штабні, тактичні навчання, тренування чергових сил тощо. Крім того, фахівці ЗРВ візьмуть участь у випробуваннях нового ракетного озброєння та здійснюватимуть дослідні пуски зенітних керованих ракет в рамках науково-дослідних робіт.

Перші бойові стрільби зенітних ракетних комплексів відбудуться вже у лютому на полігоні "Ягорлик", що на Херсонщині поблизу з Кримом.

Стрільби, Крим, Україна, Херсонщина, ЗСУ, Міноборони
На 2019 рік заплановано щонайменше чотири навчання з бойовою стрільбою з ЗРК Бук-М1, ЗРС С-125, С-300П/ПТ/В1

Як пояснили у командуванні Повітряних Сил ЗСУ, такі заходи є пов’язаними із загрозами з боку Кремля, який продовжує нарощувати військові сили в окупованому Криму та стягує все більше авіаційного озброєння на аеродроми поблизу кордонів з Україною.

Читайте також: Загрозливі ядерні ракети Росія розмістила біля кордону з Україною

Востаннє бойові стрільби на полігоні "Ягорлик" відбувалися у листопаді 2018 року. Під час тих навчань українські воїни застосовували широкий спектр зенітно-ракетних комплексів: ЗРК С-300 різних модифікацій, "Бук", "Тор", "Оса-АКМ" та інших. У стрільбах брали участь підрозділи Протиповітряної оборони Сухопутних військ та Зенітно-ракетні війська Повітряних сил ЗСУ.

Перші ж масштабні військові навчання Україна поблизу адмінмежі з окупованим Кримом провела у грудні 2016 року, чим неабияк розізлила Росію. У 2017-му було біля Криму проведено кілька навчань як і з подолання водних перешкод, так і стрільби з ЗРК.