Визначені підрозділи ООС підняли за тривогою, повідомляє прес-центр штабу на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Українські воїни на Донбасі знищили бойову машину разом із окупантами: ефектне відео

Після цього вони одразу ж приступили до виконання завдань. У комплексі тренування військові відпрацьовували взаємодію морського угруповання у складі кораблів Державної прикордонної служби та Військово-морських сил України.

До навчань також долучилися літаки та вертольоти, засоби протиповітряної оборони та артилерія. Тренування відбулося в складних метеорологічних умовах та при обмеженій видимості.

Задачею кораблів ВМС України було відбиття нападу умовного противника, в той час як пара вертольотів МІ 24 та пара штурмовиків СУ25, здійснювали їх авіаційне прикриття та умовні атаки на морські цілі противника,
– йдеться у повідомленні.

Наведення авіації здійснювали з катерів берегової охорони. У штабі також зазначають, що командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв особисто перевірив готовність сил забезпечити контроль за акваторією Азовського моря в районі проведення Операції.

Чому виникла ескалація у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі. Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.

Росія майже рік блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.