Про це свідчать результати щорічного глобального дослідження "Індекс соціального розвитку", проведеного американською неурядовою організацією Social Progress Imperative за підтримки Deloitte.

Читайте також: Чому українці не їздять за кордон: невтішна статистика

Минулого року Україна посіла 63 сходинку серед 133 країн. Серед країн, що межують з Україною, найвище місце – у Словаччини (30-та позиція). Польща – на 32-му, Угорщина – на 37-му місці. Румунія посіла 44-ту сходинку, Білорусь – 65, Росія – 67-му, Молдова – на 71-му місці.

Рейтинг соціального розвитку: Україна та сусіди
Україна у рейтингу соціального розвитку випередила Білорусь, Росію та Молдову

Серед країн СНД Україна поступилася тільки Вірменії (59), яка за рік продемонструвала значний прогрес; на третьому місці Білорусь (65); на четвертому – Росія, яка так само, як і Вірменія, показала суттєвий прогрес. Остання сходинка серед країн СНД дісталася Таджикистану (92). Загалом країни пострадянського простору демонструють низький рівень усіх показників, зокрема значний регрес спостерігається у сферах "доступ до вищої освіти", "толерантність" та "якість навколишнього середовища".

Читайте також: Велика різниця: скільки в Україні заробляють чоловіки і жінки?

Усі показники соціального розвитку України залишилися переважно на рівні минулого року. Незначне покращення відбулося у показниках "доступ до інформації та комунікацій", "свобода вибору та особиста свобода", "доступ до вищої освіти". Водночас незначне погіршення спостерігається у показниках "особиста безпека" та "толерантність". Найвищий бал, аналогічно до минулого року, має "харчування та базове медичне обслуговування" (98,47 зі 100) та "доступ до базової освіти" (97,52). Найнижчі показники – "толерантність" (40,52) та "якість навколишнього середовища" (50,37).

Показники України в рейтингу соціального розвитку
Найкращі показники України – харчування і базове медичне обслуговування та доступ до базової освіти

У топ-10 країн з найвищим рівнем соціального розвитку опинилися Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швейцарія, Канада, Нідерланди, Швеція, Австралія та Нова Зеландія.

ТОП-10 найбільш розвинених країн світу
Найбільш розвинена країна світу – Данія

Дані дослідження вказують, що в більшості країн порівняно з 2014 роком все більше обмежують особисті права людини, серед яких її політичні права та право на вільне висловлення поглядів, пише Deloitte. У шести країнах, серед яких Туреччина, Таїланд та Угорщина, різко погіршилася ситуація з дотриманням прав, що особливо відчувається у зниженні рівня політичної участі та обмеженні свободи слова та зборів.

У 33-х країнах спостерігається ускладнення ситуації щодо прав людини. В той час, як у Бразилії є можливість оголошення імпічменту президенту Ділмі Русеф, у Польщі дедалі більше обмежується свобода слова та інакомислення.

У більшості країн Європи показники Індексу соціального розвитку впевнено або поступово покращуються. Їхнє різке погіршення спостерігається в Чеській Республіці, Франції, Угорщині, Латвії, Польщі, Росії, Словаччині, де відчутно знижується рівень толерантності до іммігрантів та посилюється дискримінація меншин. Індекс Сполучених Штатів Америки знижується з тих самих причин.

Читайте також: Чи близькі українцям європейські цінності: результати опитування