Наразі точної дати, коли Україна зможе підписати угоду про відкрите небо немає. 17 квітня прем'єр-міністр України поспілкувався з прем'єром Хорватії Андреєм Пленковичем, пише Урядовий портал.
Важливо "Раді, що подбали про вашу "Мрію": у Польщі подякували Україні за доставку рекордної меддопомоги
Також Шмигаль висловив сподівання, що після скасування всіх обмежувальних заходів, пов'язаних з епідемією, відбудеться експертна місія з попереднього оцінювання української інфраструктури якості.
Крім того, українська сторона запропонувала підписати угоду про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС під час саміту "Східного партнерства".
Що передбачає угода про спільний авіаційний простір
Угоду про спільний авіаційний простір укладають ЄС і треті країни. Вона передбачає підвищення повітряної безпеки та ліквідацію розбіжностей у керуванні повітряним рухом.
Якщо розглядати угоду з точки зору законодавства, то вона має низку переваг:
- збільшення пропускної здатності повітряного простору;
- підвищення ефективності системи керування повітряним рухом;
- сприяння впровадженню нових технологій.
Керування повітряним простором у ЄС здебільшого здійснюється країнами-членами, які співпрацюють у рамках проєкту Євроконтроль. Це міждержавна організація, до складу якої входить більшість європейських країн.
Європейська спільна авіаційна зона / Фото Wikipedia
Чому угода є важливою для України
Угода дозволила б українським і європейським авіакомпаніям вільно працювати на просторі ЄС та України. Наша країна неодноразово заявляла про своє бажання долучитися до ініціативи Єдиного неба Європи.
Переговори щодо укладення угоди між Україною та ЄС про єдиний авіаційний простір почалися ще у 2007 році. Однак на заваді ставали то сертифікація українських літаків, то невизначеністю терміну "територія" в контексті Гібралтару.
Про що ще говорили прем'єри
- Денис Шмигаль висловив сподівання, що Хорватія не вживатиме заходів щодо осіб, які внаслідок цієї ситуації перевищили дозволений термін перебування в країні.
- Сторони також обговорили співпрацю з МВФ. Шмигаль повідомив, що уряд та НБУ активно працюють над новою програмою з МВФ з урахуванням ситуації, що склалася, дотримуючись попередніх домовленостей.
- Прем'єр-міністр України висловив сподівання, що інтеграція України до ЄС залишатиметься одним з пріоритетів в рамках головування Хорватії в ЄС.
- Сторони проговорили програми співпраці з НАТО та аспекти інтеграції до Альянсу. Наостанок політики домовилися продовжувати активний розвиток двостороннього співробітництва та після скасування карантинних обмежень здійснити офіційні візити до столиць обох держав.