Під час повітряної тривоги слід перебувати в укритті до оголошення відбою, пише 24 Канал. Це може врятувати життя.

Дивіться також Масована атака "Шахедів" з двох напрямків: все, що відомо про нічний удар по Україні

Окрім того, варто довіряти лише інформації з офіційних джерел. Ворог веде активну інформаційну війну й атакує Україну не лише дронами, але й фейками.

Росія підіймала в небо МіГ-31К

Карта повітряних тривог в Україні 26 вересня / Скриншот

Російський МіГ-31К злетів після тривалої перерви

Попередній раз Росія застосувала МіГ-31К для ракетного удару по Україні ракетою "Кинджал" 11 серпня 2023 року.

Противник здійснив пуски 4 "Кинджалів" з чотирьох літаків МіГ-31К з повітряного простору Тульської та Липецької областей.

Окупанти намагалися атакувати аеродром Коломия Івано-Франківської області. Одну ракету Х-47 вдалося знищити в межах Київської області. Решта вдарили неподалік аеродрому.

Тоді внаслідок ракетної атаки Росії жертвою став маленький хлопчик.

Попередній раз МіГ-31К злітав у Росії 7 вересня. Тоді ворожий літак також злітав з аеродрому Саваслейка, але менш ніж за годину приземлився.

Чому в Україні оголошують тривогу через зліт МіГ-31

  • Росія часто підіймає винищувачі МіГ-31К для тренувальних польотів чи перекидання на інший аеродром, проте в Україні все одно оголошують повітряну тривогу.
  • Річ у тім, що МіГ-31К, як було сказано вище, несе аеробалістичну ракету "Кинджал". Цю смертоносну ракету можуть збивати лічені системи ППО, що є в України. Зокрема, це ЗРК Patriot, який вже довів свою ефективність проти "Кинджалів".
  • Проте, коли Росія випускає "Кинджал", у сил ППО обмаль часу, щоб відреагувати на ракетний удар. Ця ракета летить з надзвуковою швидкістю і є вкрай складною ціллю для сил ППО. Відтак, потрібно перебувати в укритті, поки не буде оголошено відбій повітряної тривоги.