Рада проголосувала за надання відпусток для догляду за дитиною й чоловікам
Закон "Про внесення змін до статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам підтримав 281 депутат.
До речі У Раді розширили список осіб, яких не призиватимуть: хто туди потрапив
Метою прийняття цього закону "є збереження педагогічного (викладацького) та наукового кадрового потенціалу України шляхом забезпечення права на відстрочку від призову".
На відстрочку можуть розраховувати "наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, за умови що вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки".
Також Рада проголосувала за надання відпусток для догляду за дитиною не лише жінкам, а й чоловікам, у разі якщо обоє є військовослужбовцями.
Як підветрдити відстрочку від мобілізації
В Україні через вторгнення росії щонайменше до 23 серпня продовжили воєнний стан і мобілізаці. Військовозобов'язані українці мають право на відстрочку за сімейними обставинами:
- утримання людини з інвалідністю;
- батько-одинак;
- батько трьох або більше неповнолітніх дітей.
Щоб підтвердити право на відстрочку потрібно з'явитися до військкомату й надати відповідні документи, наприклад, свідоцтва про народження дітей або посвідчення людини з інвалідністю, після чого працівники центру комплектування зроблять запис в обліковій справі військовозобов'язаного.
Під час мобілізації військовозобов'язаним заборонено покидати Україну. У Держприкордонслужбі пояснили, що винятки є для чоловіків і жінок, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
До уваги – мобілізація в Україні: пояснення від командування Сухопутних військ ЗСУ: дивіться відео