Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Як нагадує експерт, до Путіна президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про те, що його країна готова брати участь у миротворчій місії на Донбасі. Тобто, зауважує Снєгирьов, закидалася думка про те, що якщо Україна не хоче бачити росіян або білорусів у контингенті, то Казахстан як нейтральна країна, яка неодноразово підтримувала територіальну цілісність і суверенітет України, готова взяти участь у місії.
Читайте також: Росія хоче, щоб Україна узгодила з "ЛДНР" розміщення миротворців ООН на Донбасі
До того ж, говорить експерт, як правило, в миротворчих місіях ООН здебільшого беруть участь азійські чи африканські держави. Тому не відповідають дійсності заяви, що у випадку прийняття рішення про миротворчий контингент, там будуть виключно країни НАТО.
З іншого боку, на переконання Снєгирьова, проблеми Казахстану з Росією, яка зазіхає на частину його території, і є важелем впливу Москви на Астану. Тому, вочевидь, заява Назарбаєва не випадкова. І це була перша ластівка.
Крім того, на думку військового експерта, друга причина – Путін вчасно скористався суперечностями в поглядах на конфлікт в Україні між США і ЄС. Як відомо, нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон заявили, що обидві сторони конфлікту не дотримуються взятих зобов’язань щодо відведення важкої техніки і припинення обстрілів.
Читайте також: Кучма різко відкинув варіант Росії щодо введення миротворців на Донбас
Третій фактор появи заяви саме зараз, за словами Дмитра Снєгирьова, те, що в жовтні спливає трирічний термін дії закону України про особливий характер самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. І четвертий – готується до внесення в Раду законопроект про реінтеграцію ОРДЛО, де Росія названа країною-окупантом.
Якщо парламент ухвалить закон про реінтеграцію, це означатиме, відповідно до Женевських домовленостей, що Росія бере на себе всі зобов’язання щодо соціально-економічного забезпечення цих територій. Тільки "Газпром" незаконно постачає газу в ОРДЛО на 1,5 мільярди доларів. І "Газпром" наполягає на оплаті Україною цих рахунків. Україна виділяє приблизно 60 мільярдів гривень на пенсійне забезпечення і на постачання води і світла. Тобто всі ці витрати ляжуть на російську економіку. І цього в Росії не можуть допустити,
– підкреслює Снєгирьов.
При цьому, наголошує експерт, підступність "миротворчого" плану Путіна в тому, що він відкидає саму ідею про введення миротворців, показуючи, що це суто внутрішній конфлікт, а не зовнішня агресія з боку РФ.
Тактичний виграш Росії в тому, що Путін випередив Порошенка, вносячи в Радбез ООН свій проект резолюції про миротворчу місію. І Україні, яка не є постійним членом Радбезу, буде важко переконати постійних представників у тому, що ми бачимо інший формат місії. Ще гірше буде, якщо ми відмовимося,
– наголосив Дмитро Снєгирьов.
Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України, проте миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".
Читайте також: Войовничий "миротворець": про нові погрози і шантаж Путіна