6 вересня лідери терористичних "ДНР" і "ЛНР" повідомили про перенесення псевдовиборів на наступний рік.
Вигода псевдовиборів для України
— На терористів вплинули неформальними домовленостями, які були в Парижі. Одна з домовленостей — про перенесення псевдовиборів на Донбасі.
Як це не парадоксально — для нас було б вигідно, щоб ці вибори відбулись. Безумовно, це було б прямим порушенням мінських домовленостей. Та порушниками були б сепаратисти. Тоді ми б могли скоригувати і наші зобов’язання.
— Та гра є більш складною і тривалою. Рішення ухвалюють в Москві. Після Парижу Путін не дав жодного коментаря — це не його стиль. Якщо Путін нічого не каже – він не задоволений. Він змушений зараз йти на поступки. Але все одно глава Кремля буде намагатись відпрацювати свою модель, щоб разом з територіями передати Україні і сепаратистів. Та це не означає, що ми маємо на це погоджуватись. Ніякого компромісу щодо місцевих виборів на Донбасі нема.
Очікування сепаратистів
— Проблема в тому, що сепаратисти, які при владі, не хочуть реінтеграції в Україну, навіть умовної. Вони хочуть залишитись при владі, формально в Україні, вони мали б бути незалежними, але наша держава на це не погодиться. Так чи інакше, вони будуть свою лексику вести разом з Кремлем. Значна частина українського суспільства та парламентарів не хочуть миритись з сепаратистами.
Проблема може виникнути в тому, що якщо Рада не прийме закону про децентралізацію – сепаратисти заявлять, що Україна не виконує мінські домовленості.
— Наступати ми не можемо, щоб не провокувати війну. Переговори треба вести, але не погоджуватись на невигідні нам умови. Тактика довготривалого перетягування переговорного канату може дати результат. Ми маємо домовлятись не лише щодо виборів, а й хто має голосувати, та на яких умовах можуть балотуватись в депутати. Ми маємо обов’язково прив’язати до питання про місцеві вибори звільнення всіх заручників.
Більше — дивіться у інтерв’ю.