Інженери 299 бригади розповіли, як починалася велика війна. За словами майора Сергія, він приїхав на аеродром зранку 24 лютого після перших вибухів.
Дивіться також Штурмовик Су-25: як Україна і Росія використовують на фронті однаковий літак
Військові готувались до виведення літаків з-під удару
Військові відразу почали діяти за схемою виведення техніки з-під удару. Майор наголошує, що всі борти встигли злетіти, тому росіяни не пошкодили жоден літак.
Ми швидко підготували літаки, і до того, як росіяни почали масований ракетний обстріл безпосередньо стоянок, всі борти встигли злетіти в повітря. Наша частина не втратила від ракетного обстрілу жодного літака,
– сказав він.
Офіцер інженерної авіаційної служби майор Максим додав, що військові добре знали, як виводити техніку з-під удару, адже готувались до цього під час багатьох навчань.
"Із завданням впоралися, всі борти пішли, а ми під обстрілом почали вантажити все необхідне обладнання на два КамАЗи. Загалом ми все досить швидко змогли завантажити і вивезти", – зазначив він.
На початку великих боїв було багато ударів літаків об гілки дерев
Щодо бойових пошкоджень літаків, то Сергій і Максим кажуть, що як таких бойових пошкоджень від уламків, куль, снарядів було не дуже багато. Пошкодження усували або прямо на аеродромах, або в ремонтних підрозділах.
Вони зазначили, що на початку великих боїв було багато ударів літаків об гілки дерев. Причина в тому, що льотчики-штурмовики працювали на гранично малих висотах.
Наразі таких проблем немає. Літаки стоять цілодобово готові до вильотів, заправлені, заряджені.
Розмова журналіста з інженерами раптово обірвалася, коли льотчики отримали команду вильоту на бойове завдання.
"Льотчики в сіро-зелених комбінезонах, перекреслених білими ременями системи, біжать до літаків, поправляючи на ходу шоломи. Скрегочуть по бетону металеві драбини. Відкидаються і майже одразу ж закриваються ліхтарі кабін. Свистячий гул, полум’я із сопел, механіки висмикують стоянкові колодки з-під коліс, і штурмовики повільно рушають з місця", – йдеться у репортажі.
Приблизно через 20 хвилин штурмовики мали б вийти на ціль.