Водіям з України вдалося досягнути консенсусу із польськими протестувальниками. Про що домовилися сторони, читайте далі.

Дивіться також Не всі усвідомили критичний момент: євродепутати закликали збільшити військову допомогу Україні

Якої згоди дійшли поляки та українці

У результаті перемовин українських далекобійників із польськими страйкарями, було домовлено, що польська сторона пропускатиме сім вантажівок на годину, а гуманітарні та військові вантажі рухатимуться поза чергою. Якщо поляки порушать домовленість, українці пообіцяли поновити голодування.

Нагадаємо, українських далекобійників обурив той факт, що у ніч проти 1 грудня поляки не пропустили жодної вантажівки через пункт пропуску "Краковець – Корчова" і аби висловити свій протест, вони повідомили про початок голодування. Українці вимагали, аби польські прикордонники пропускали по 14 машин за годину.

Раніше польська влада обіцяла пропускати до 7 машин за дві години. Втім, як зазначають очевидці, вантажівок пропускали набагато менше.

Є 3 рішення для розблокування кордону України з Польщею

Тим часом у Мінвідновлення України розповіли, що спільно із Міністерством інфраструктури Польщі під час зустрічі у Варшаві напрацювали три шляхи для вирішення конфлікту на кордоні.

Так, сторони погодили:

  • відкрити пункт пропуску "Угринів – Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску;
  • створити в системі "єЧерга" окремі паси для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин – Дорогуськ" та "Краківець – Корчова";
  • запустити пілотний проєкт з реєстрацією в "єЧерзі" безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі – Мальховіце" терміном в один місяць.