В енергоефективному будинку звичайної української родини все продумано так, настільки, що допомагають економити навіть стіни і дах.
Дах зроблено з очерету, з них же зроблені мати, якими обшит весь будинок. Потім дошка і штукатурка, і будинок вийшов як термос собі. Взимку тут тепло, а влітку прохолодно. Вікна спроектовані так, щоб сонячне світло взимку прогрівало хату, а влітку, навпаки, в кімнаті був затінок.
Економний газовий котел опалює будинок. Є тут ще й пічка-лежанка. А стіни обмазані глиною. У кімнатах немає батарей, замість них – підлога та стіни з обігрівом.
Будинку понад 100 років. Зробити із хатинки-мазанки сучасне житло допомогла архітектор Тетяна Ернст. Площа будинку близько 120 квадратних метрів. В холодну пору господарі досі платила за газ до 200 гривень у місяць. Сусіди, які мешкають у звичайних будинках з такою ж площею, платять у кілька разів більше.
Щоб економити ще більше, планують встановити в будинку котел на дровах. Адже тим, хто купить твердопаливний котел і візьме на нього кредит, держава готова компенсувати частину витрат.
У середньому впродовж року Україна споживає 50 мільярдів кубометрів газу. До прикладу, Польща лише 14. Якщо навчитися економити, кажуть фахівці, можна скоротити витрати блакитного палива наполовину.