Мова йде про британські бронетранспортери Saxon AT-105, які розробляли ще в 60-х роках. Вони більше схожі на поліцейські машини з бронею, яка дозволяє врятувати екіпаж лише від кулі калібру 7.62, пише ZN.UA.

За інформацією видання, у вересні з'явилися перші повідомлення про те, що волонтери нібито зібрали гроші для закупівлі 50 таких бронемашин. Їм залишалося лише вирішити питання з отриманням дозволу на ввезення цих виробів в Україні. З цим вони нібито звернулися в "Укроборонпром" і Міноборони. Проте, як наголошується в статті, отримавши від волонтерів реквізити продавця, керівники "Укроборонпрому" почали самостійну реалізацію цього проекту.

За рішенням "Укроборонпрому" посередницькі функції в цій операції були доручені т.в.о. директора "Укрінмашу" Крючкову, який відразу ж направив британському підприємству WSV запит щодо можливості придбання бронемашин SAXON і почав готувати договірну базу.

Відповідь компанії WSV про можливість продажу 75 одиниць зазначеної техніки за 2 млн 75 тис фунтів стерлінгів "Укрінмаш" офіційно отримав лише 13 жовтня. А от сам контракт про покупку бронетранспортерів в кількості 75 штук був підписаний за два тижні до отримання офіційної відповіді,
— зазначає видання.

Практично весь процес підготовки цієї угоди рясніє численними порушеннями. У контракті зазначено, що кінцевим споживачем цієї техніки є Міноборони та Національна гвардія. Однак пізніше з'ясувалося, що ні Міноборони, ні Нацгвардія не потребує доукомплектації подібним видом транспорту.

Включення закупівлі цих виробів в оборонне замовлення - вельми сумнівний захід. Однак незважаючи на це, 31 жовтня після закінчення робочого дня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зібрав екстрене засідання уряду, де виніс на порядок денний питання про внесення змін до цього оборонного замовлення.

За наполяганням глави оборонного відомства в замовлення пропонується включити закупівлю 20 бронетранспортерів SAXON АТ105 за ціною 1 млн 225 тис грн за одиницю, на загальну суму 24,5 млн грн державного бюджету. За даними джерела в Кабміні, під час засідання уряду прем'єр-міністр Яценюк заявив, що йому з приводу закупівлі цієї техніки дзвонив президент. У той же день секретну постанову Кабінету міністрів №588-9 було підписано Яценюком, — пише видання.

Прокуратурі знадобився всього лише 21 день, щоб відреагувати на цю угоду. Більше того, військові прокурори порахували, що "Укрінмаш" разом з "Укроборонпромом" на цій угоді за свої послуги отримає понад 7,8 млн гривень прибутку.

До слова, військові авіатори скаржаться, що їм нема на чому воювати: справної авіатехніки майже не лишилося. І це при тому, що за останні кілька років держава витратила на ремонт літаків шалені кошти. Як з’ясував Центр журналістських розслідувань у Миколаєві, лагодили українські крила тільки на папері.