Про це на брифінгу після засідання уряду заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. За підрахунками глави уряду, наразі на приватизацію відправлено вже понад 900 державних компаній – найбільше за часів незалежності.

До теми: Укрзалізницю, Нафтогаз і Укрпошту не приватизовуватимуть: у Раді з'явився текст законопроєкту

Водночас Кабінет Міністрів ухвалив рішення ліквідувати державну монополію на виробництво солі та продати державне підприємство "Артемсіль".

Що відомо про "Артемсіль"Державна компанія "Артемсіль" є одним з найбільшим у світі підприємством, що виготовляє сіль. Працює у Донецькій області, видобуваючи сіль з шахт.

Проти підприємства відкривали справу в Антимонопольному комітеті, підозрюючи його у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, "Артемсіль" оштрафували на 3,14 мільйона гривень. Проти керівництва цього держпідприємства порушили кримінальні справи за хабарі у 800 тисяч гривень.

Приватизація в Україні: що відомо

  • Зараз у державній власності в Україні перебуває понад 3500 підприємств. Приблизно 1300 з них – збиткові. Мінекономрозвитку уже проаналізувало понад 1400 державних підприємств, які можна передати на приватизацію.
  • Приватизація є одним з пріоритетних завдань уряду. Після рішення Ради про скасування переліку заборонених для приватизації об'єктів Володимир Зеленський доручив Міністерству економіки розпочати підготовку до масштабної приватизації.
  • У списку державного майна, яке підлягає приватизації є великі та малі об'єкти. Уже передали такі підприємства: "Інститут титану", "Львівський державний ювелірний завод", "Скадовський морський торговельний порт", "Морський торговельний порт "Усть-Дунайськ" тощо.