В перший же день скандалу на сайті НАЗК з`явилось повідомлення, що декларації засекретили через постанову головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Сам Матіос ситуацію не коментував.

За законом про державний захист працівників суду і правоохоронних органів та законом про забезпечення захисту осіб, що беруть участь в кримінальному судочинстві, таке процесуальне право є, і тому, щоб не оцінювати ми ухвалили своє рішення тимчасово закрити публічний доступ до цих декларацій,
– пояснив член НАЗК Руслан Рябошапка.

Руслан Рябошапка з зауваженнями, але голосував за, як і двоє його колег Олександр Скопич і Наталія Корчак. Руслан Радецький рішення не підтримував.

В законі "Про запобігання корупції" жодних винятків для прокурорів не існує. Там прямо вказано, що інші законодавчі акти мають узгоджуватись з нормами про е-декларування. Та голова НАЗК все одно вважає, все зробили по закону.

Ми не вилучили ці декларації взагалі з реєстру, а лише закрили публічний доступ доних, а самі декларації є,
– заявила голова НАЗК Наталія Корчак.

Громадські антикорупціонери такі дії НАЗК називають домовленістю з владою. Крім того вважають, що є ризик, що декларації дедалі зникатимуть.

Намагання частково висмикнути людей з реєстру, хоча б з публічної частини – це є першими ластівками, які можуть призвести до того, що декларації будуть безконтрольно зникати,
– сказала координатор коаліції "Декларації під контролем" Олександра Лрік.

Руслан Рябошапка, погодився, що такий ризик існує. Однак пообіцяв, що цього не станеться.

Перша справа про незаконне збагачення порушена саме проти прокурора АТО Костянтина Кулика. Зараз суд розглядає це звинувачення. Однак, сам Кулик від посади не відсторонений.

Джерела в НАЗК повідомили, що саме Кулик надсилав у НАЗК прохання приховати декларації 69 військових прокурорів.

Читайте також: НАЗК приховало декларації підлеглих Луценка та Матіоса