Нагадаємо, інцидент трапився 9 березня. Внаслідок вибуху загинула киянка, а також бойовик, який і підірвав гранату.
Читайте також: Українські військові розповіли деталі про затримання бойовика на Донбасі під час обстрілу
Спостерігачі ОБСЄ отримали можливість поспілкуватися з іншими пасажирами автобуса, які постраждали внаслідок вибуху. У лікарні Донецька вони поговорили з 4 жінками та 2 чоловіками, які мали видимі поранення (у тому числі синці та порізи) на обличчях. У п'ятьох із шести поранених були пов'язки на очах.
"Деякі з них повідомили, що 9 березня вони були пасажирами мікроавтобуса, що їхав через Кіровський район у напрямку автодороги Н-15. Проїжджаючи по району, вони побачили чоловіка, який біг у напрямку автобуса, викрикуючи «зупиніть автобус!», а за ним слідував автомобіль з озброєними чоловіками в одязі військового типу. Співрозмовники повідомили, що автобус знизив швидкість, щоб впустити чоловіка, проте коли він наблизився до автобуса, на нього налетів автомобіль і притиснув його до автобуса. Тоді пасажири помітили, що чоловік тримав ручну гранату, яка вибухнула, коли його придавили до автобуса", – йдеться в звіті ОБСЄ.
Читайте також: Російські спецслужби за рік завербували сотню українців
За словами потерпілих, в результаті вибуху були вибиті вікна автобуса, а їхні поранення спричинені осколками гранати та розбитим склом.
Медичний персонал обласної клінічної лікарні імені Калініна в Донецьку повідомив, що вони надали медичну допомогу чоловіку з осколковими пораненнями черевної порожнини, який був пасажиром цього автобуса.
Співробітники моргу в лікарні імені Калініна в Донецьку повідомили спостерігачам, що 9 березня до них було доправлено тіла чоловіка та жінки, які померли в результаті вибуху.
Читайте також: "Український світ" VS "русский мир": як правильно зробити Донбас українським