Співавторами проекту резолюції була 41 країна-член ООН, пише УНІАН.
Відзначимо, що Резолюцію "Становище в сфері прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)" підтримали 73 країни ООН.
Також під час розгляду документа 76 країн утрималися та 23 проголосували проти.
Прийняттям резолюції Генасамблея засудила порушення прав людини, дискримінаційні заходи та практику щодо жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади.
При цьому Генасамблея закликала Російську Федерацію виконати всі зобов'язання у відповідності до норм міжнародного права в ролі окупуючої держави.
Читайте також: Україна представила в ООН проект резолюції про Крим
Відтак, відповідно до документу Члени ООН закликали РФ негайно звільнити українських громадян, яких було незаконно затримано й засуджено без урахування елементарних норм відправлення правосуддя, а також тих, кого було переведено через міжнародно визнані кордони з Криму в Російську Федерацію.
Також вона повинна вирішити проблему безкарності та забезпечити, щоб ті, хто визнаний винним в утисках прав людини, були притягнуті до відповідальності в незалежному суді.
У резолюції наголошується на необхідності створення і подальшої підтримки безпечних і сприятливих умов для журналістів і правозахисників, з тим щоб вони могли виконувати свою роботу в Криму незалежно і без невиправданого втручання. Генасамблея закликала РФ дозволити, щоб знову були відкриті культурні та релігійні установи.
Генасамблея закликала РФ негайно почати співпрацювати в повному обсязі з Управлінням Верховного комісара з прав людини, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Радою Європи щодо питання про становище в галузі прав людини в Криму.
Разом з тим, в резолюції йдеться, що Генеральна асамблея "наполегливо закликає Російську Федерацію забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних місій зі спостереження за становищем в області прав людини і правозахисних неурядових організацій в Криму, визнаючи, що міжнародна присутність у Криму має першорядне значення для запобігання подальшого погіршення ситуації".
Нагадаємо, раніше в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі анексію Криму визнали міжнародним збройним конфліктом між Україною та Російською Федерацією.