Про це мовиться у заяві відділу зовнішніх церковних зав’язків УПЦ МП, опублікованій 21 квітня.

Нагадаємо, Верховна Рада 19 квітня схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві.

"Відповідно до статті 35 Конституції України, церква є відокремленою від держави, тому питання церковного життя церква вирішує самостійно", – наголошується у заяві УПЦ МП.

Читайте також: Єдина помісна церква: Маломуж розповів про згоду Гундяєва і відмову Кучми 15 років тому

Українська православна церква, яка має канонічний зв’язок зі Вселенським православ’ям, не зверталася до патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні та не уповноважувала на це ні президента, ані депутатів Верховної Ради України. У зв’язку з цим, згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи,
– зазначається у заяві.

В УПЦ МП також висловили стурбованість тим, що надання автокефалії православній церкві в Україні "розглядається, як питання не лише релігії, але й геополітики".

"Переконані, що сфера релігійного життя не повинна ставати предметом політичних маніпуляцій. Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання", – наголошується у заяві.

В УПЦ МП також переконують, що завжди виступали за відновлення церковної єдності і за єдину церкву, проте "запропонований і озвучений владою спосіб досягнення цієї єдності не відповідає канонічному праву церкви та суперечить законодавству України".

Читайте також: Створення єдиної помісної церкви: що це означає для українців

"Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиній церковній структурі, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і лише після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні", – заявили в УПЦ МП.