Перевірку львівського СІЗО розпочали із камер для малолітніх ув'язнених. Таких у слідчому ізоляторі дев'ять. Камеру можна відрізнити від кімнати студентського гуртожитку лиш за наявністю ґрат. У приміщенні є туалет і телевізор. Ув'язнені отримують триразове харчування.

Гірша ситуація із камерами для пожиттєво засуджених. Таких ув'язнених наразі 30, та їх кількість постійно змінюється.

Довічникам зараз дозволили мати і чайники, і телевізори, і можливість користування мобільним інтернетом. Тобто всі можливості, які є, ми намагаємося покращити,
– повідомив виконувач обов'язків начальника Львівського СІЗО Олег Щербатий.

У жіночому корпусі працює жіночий персонал. Утім, переваг в ув'язнених жінок небагато. Душ – двічі на тиждень, тоді як у чоловіків лише раз. У камері не більше чотирьох людей.

Прогулянки в ув'язнених тривають щодня дві години. Ті в'язні, які працюють на виробництві, можуть користуватись інтернетом. Утім, соцмережі заборонені.

За умовами утримання, досить непогано, хоча я думаю, що нам, як завжди, показували кращі камери. Звісно, ті самі карцери – стандартні. Багато залежить від людського фактора, від того, як самі ув'язненні до цього ставляться,
– зазначила координатор Національного центру правозахисту Зоя Толок.

Усього в слідчому ізоляторі перебувають 800 ув'язнених, з яких 260 – засуджені. Утім, є випадки, коли в СІЗО вироку чекають десятки років.

Читайте також: Правозахисники розповіли про нелюдські умови утримання ув’язнених в Криму