Про це 24 Каналу припустив головний редактор "Єврорадіо" (Білорусь) Павло Свердлов. Ймовірно, найманці можуть залишатися в Білорусі.

Читайте також Нарешті "визнав правду": Лукашенко розповів, звідки на Україну йшли росіяни

Який план у Лукашенка

З появою вагнерівців у Білорусі, в Алєксандра Лукашенка могли з'явитися додаткові проблеми з Китаєм, вважає Павло Свердлов. Мовиться про їхні вантажі, які прямують через Білорусь, Польщу та Литву у Європу. Оскільки дві останні країни занепокоєні ймовірними провокаціями з боку країни-посіпаки Росії і посилюють безпеку на кордоні, транзит може припинитися.

"Китай проти цього. Каже Лукашенку: зроби щось. Він намагається якось "помиритися". Плюс з'являються сумнівні фото, начебто вагнерівці залишають Білорусь. Мовляв, дивіться поляки, литовці – загрози немає. Дивись Китай – ми послухалися, проблему зменшуємо", – розповів він.

Павло Свердлов про внутрішні процеси в Росії: дивитись відео

Тому на його думку інформація з "виходом" частини вагнерівців могла бути фейком. Ба більше – вона вигідна самому Лукашенку для внутрішньої пропаганди. Оскільки Росія відмовилася фінансувати ПВК, всі витрати можуть лягти на білоруський бюджет.

Вагнерівці начебто виходять – видатків на бюджет менше. Вигідна картинка для Лукашенка,
– підкреслив головний редактор "Єврорадіо".

Крім цього білоруський диктатор хоче контрактне військо і ще одну лояльну ПВК до себе і Росії. Ймовірно, з цим теж може бути пов'язана видача паспортів найманцям.

"Дармова сила опинилася на певний час нічия – Росія відхрестилася від вагнерівців, а Лукашенко підбирає і хоче, щоб працювало на його користь. Вагнерівці погоджуються на це, бо їх фактично викинули з Росії", – додав Свердлов.

Вагнерівці у Булорусі: останні новини

  • Лукашенко видає справжні паспорти найманцям ПВК "Вагнера". Це може бути пов'язано з ймовірними провокаціями на кордоні з Польщею.
  • У розвідці Великої Британії припускають, що Лукашенко і справді може платити вагнерівцям, оскільки від них відмовилася Росія. Там зазначають, що ПВК "Вагнера" чекає скорочення та реконфігурації.
  • Тим часом 16 серпня Білорусь відвідав китайський міністр оборони Лі Шанфу. Ймовірно, головна тема його обговорення з Лукашенко стосувалася виробництва РСЗВ "Полонез".