Річ у тім, що більшість боєприпасів для німецьких Gepard виготовляли у Швейцарії, але зараз уряд відмовився надати Німеччині дозвіл на реекспорт цих патронів в Україну, посилаючись на свій нейтральний статус.

Важливо Військовий за допомогою Gеpard збив російську ракету: неймовірне відео

Тож тепер Пентагон разом з партнерами змушений шукати інші шляхи розв'язання цієї проблеми. Зокрема, у грудні німецький виробник Rheinmetall заявив, що відкриє нову виробничу лінію, щоб розпочати виробництво 35-міліметрових боєприпасів. Втім перші патрони будуть доступні лише за кілька місяців.

Ця нестача внутрішнього промислового потенціалу дедалі більше тривожить західні уряди від самого початку війни. Як наслідок, США та їхні європейські союзники поспішно працюють над визначенням боєприпасів, які вони могли б вилучити зі старих запасів, і розглядають шляхи початку об'єднання ресурсів, адже війна в Україні продовжує виснажувати склади НАТО,
– мовиться в аналітичній статті.

За словами інформованого джерела, у Вашингтоні вже точаться закриті переговори про вилучення боєприпасів часів Холодної війни з бункерів та їх модернізацію для того, щоб Київ міг їх використовувати.

Одна з таких програм вже стартувала і планується, що ракети для давно знятих з експлуатації систем протиповітряної оборони американського виробництва HAWK отримають необхідні оновлення для відправки в Україну.

разом з тим, партнери шукають способи зупинити виробництво іранських БпЛА за допомогою:

  • санкцій,
  • експортного контролю,
  • переговорів з приватними компаніями, чиї частини були використані у виробництві.

Що відомо про німецьку установку Gepard

  • Німеччина ще наприкінці 2022 року передала Україні самохідні зенітні установки Gepard. Вони призначена для прикриття важливих об'єктів інфраструктури та військових підрозділів, зокрема Gepard має захищати від атак гелікоптерів та літаків.
  • Вона здатна уражати цілі на відстанях від 100 метрів до 4 кілометрів і на висотах до 3 кілометрів, які летять зі швидкістю до 350 – 400 метрів на секунду.
  • Gepard має автоматизовану систему управління ведення вогню. Під час стрільби враховує атмосферний тиск, температуру та вологість повітря, а також швидкість і напрямок вітру. Усе це дозволяє економити час навідника.