Про вирок суддів
– Вони мали отримати від семи до десяти років, а отримали по факту найменший строк – це три роки, а найбільший – 6,5 років. Це сталося через певні події. Слідство запропонувало підозрюваним угоду, як наслідок того, що доказів їм бракувало.
Читайте також: Вищий антикорупційний суд: чим займатиметься та коли розпочне роботу
– Чому їм так мало дали доказів і як це взагалі могло трапитися? Пам'ятаєте день, коли на Катю напали, це була приблизно 8:46. До першої години дня, враховуючи, що вона була вже в реанімації, кваліфікували, як хуліганство.
Масі Найєм
– Ми прибули вночі після нападу й одразу на наступний день взнали, що ще не були допитані сусіди Каті. Пізніше навіть фоторобот ймовірного нападника робився друзями Каті. Ще пізніше, генеральний прокурор був у неї в палаті, а тоді вийшов і сказав про те, що цю справу передадуть в СБУ. В той же день буквально через п'ять-шість годин Арсен Аваков вийшов й сказав, що знайшли нападника. Саме через це справу від національної поліції не передали в СБУ.
– Суть в тому, що поліція згаяла час, знайшовши якусь "ліву" людину. І найголовніше, що за це нікому покарання не було.
Що відомо про вбивство Каті Гандзюк?31 липня виповнюється рік з моменту жорстокого нападу на Катерину. ЇЇ облили кислотою у дворі власного будинку. Пізніше від отриманих опіків вона померла в лікарні. Справу нині розслідує СБУ. Кількох фігурантів затримали. Але рідні Катерини кажуть, що це виконавці, тоді як замовники нападу цілком можуть уникнути покарання.
6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс рішення фігурантів справи вбивства Катерини Гандзюк. Так, координатора нападу на Гандзюк Сергія Торбіна засудили до 6 років і 6 місяців позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука – на 6 років в'язниці. Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський отримали вирок – 4 роки ув’язнення, а Віктор Горбунов – 3 роки.
Як поліція пов'язана із нападниками
– В першу чергу поліція не захотіла передавати справу в СБУ. Для цього їм треба було знайти будь-що. Тому що до справи, ймовірно, що причетні поліцейські в Херсонській області. Про це казала і Катя, про це вказує і те, що Торбін колись працював в херсонській поліції.
Сергій Торбін у суді
– Дійсно, зв’язок між тим, що Катю вбили і в неї був конфлікт з поліцією – він є. Як мінімум, тому що Торбін це колишній поліцейський.
Як причетна прокуратура
– Слідчі, коли щось роблять, то вони узгоджують це з процесуальними керівниками. В будь-яких розслідуваннях процесуальним керівником є прокуратура. Чи це СБУ розслідує, чи поліція, чи ДБР.
– Відтак, коли була кваліфікація неправильна або коли знайшли невірного нападника, то прокуратура також до цього причетна.
Читайте також: Суддя, який випустив на дороги потенційних вбивць, виграв конкурс до Верховного суду: деталі
– Зараз досі жоден правоохоронець в Херсоні не був покараний за саботування. Тобто за те, що вони втратили час, а відтак і докази, які могли б зараз дати достатньо важелів для того, щоб не йти на угоду зі слідством й не давати менші вироки організаторам.
Більше – дивіться у програмі.