Держави ввели скоординовані санкційні заходи у відповідь на вимушену посадку комерційного рейсу Ryanair між двома країнами-членами ЄС, мовиться у заяві. Крім того, санкції запровадили через арешт журналіста Романа Протасевича та Софії Сапеги.

Важливо Стурбовані нападами на права людини: "Велика сімка" звернулась до режиму Лукашенка

Країни Заходу відреагували на режим в Білорусі

У заяві також вказано, що санкції мотивовані атакою влади Білорусі на людей права та основні свободи.

Ми хочемо підтримати давно пригнічені демократичні прагнення жителів Білорусі, і ми спільно накладаємо витрати на режим за відверте ігнорування міжнародних зобов'язань,
– наголосили у повідомленні.

Великобританія, країни-члени ЄС, Канада та США закликали режим припинити репресивну практику проти власного народу. Також у документі зазначили, що країни є розчаровані діями білоруської влади.

Країни ЄС, США та Великобританія висунули вимоги до Лукашенка

Країни спільно висунули до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та чинної влади низку вимог, зокрема:

  • повноцінно співпрацювати з міжнародними розслідуваннями подій 23 травня;
  • негайно звільнити всіх політичних в'язнів;
  • виконувати всі рекомендації незалежної експертної місії в рамках Московського механізму ОБСЄ;
  • вступити в всеосяжний і справжній політичний діалог між владою та представниками демократичної опозиції та громадянського суспільства за сприяння ОБСЄ.

Санкції проти режиму Лукашенка: головне

Європейський Союз 21 червня ухвалив вже 4 пакет санкцій проти Лукашенка. У список потрапили члени сім'ї диктатора, а також низка юридичних осіб. Ці санкції передбачають замороження активів та введення візових заборон.

Читайте також ЄС узгодив санкції проти Білорусі в сферах банківської справи, нафти і газу, – ЗМІ

Крім того, також 21 червня, нові санкції проти чинного режиму Білорусі запровадили у США. Під обмеження потрапили 16 громадян Білорусі та 5 правоохоронних організацій.