Водночас країни G7 пообіцяли притягнути до відповідальності винних у порушеннях прав людини в Білорусі. Про це мовиться у спільному комюніке "Великої сімки" за результатами саміту в Корнуоллі.

До теми Протистояння Китаю і боротьба з пандемією: про що говорили у другий день саміту G7

"Ми глибоко стурбовані постійними нападами білоруської влади на права людини, основні свободи та міжнародне право, прикладом чого є примусова посадка польоту рейсу FR4978 та арешт незалежного журналіста і його супутниці", – мовиться у заяві G7.

Що пообіцяли у G7

Країни "Великої сімки" пообіцяли працювати разом у питанні притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини у Білорусі. Це намагатимуться зробити шляхом введенням санкцій зокрема. Також на саміті пообіцяли продовжити підтримку в Білорусі:

  • громадянського суспільства;
  • незалежних ЗМІ;
  • прав людини.

"Ми закликаємо режим: змінити курс та виконати всі рекомендації незалежної експертної місії у межах Московського механізму Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ); вступати в змістовний діалог з усіма секторами суспільства; провести нові вільні та чесні вибори", – звернулися до режиму в G7.

Інцидент з літаком Ryanair: коротко

  • 23 травня режим Олександра Лукашенка примусово посадив літак Ryanair у Мінську. На борту перебували опозиційний журналіст Роман Протасевич та його дівчина, яких одразу затримали.
  • На відповідні події різко відреагувала міжнародна спільнота. Сполучені Штати та Європа повідомили про початок роботи щодо нових санкцій. Водночас низка країн, й Україна зокрема, призупинили авіасполучення з Білоруссю.