Протистояння Китаю

Члени G7 погодили запуск глобальної ініціативи щодо розвитку інфраструктурних проєктів у бідніших країнах світу, намагаючись таким чином протистояти зростанню впливу Китаю.

Читайте також Франція і США "рішучі і єдині": Байден вперше зустрівся з Макроном

Інфраструктурний план ухвалили за ініціативи президента США Джо Байдена. Його мета – запропонувати біднішим країнам "орієнтовані на цінності, високоякісні та транспарентні" партнерські відносини.

Ця ініціатива має стати противагою "Новому шовковому шляху" Китаю - проєкту транспортного коридору, що має зв'язати КНР з Європою,
– пише DW.

Боротьба з COVID-19 та іншими пандеміями

Ще однією важливою темою саміту стала боротьба з пандемією коронавірусу. Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон привітав заплановане ухвалення пакту в сфері охорони здоров'я як "історичний момент".

Цією домовленістю провідні демократії світу зобов'язуються запобігти тому, щоб пандемія коли-небудь повторилася у світовому масштабі,
– сказав політик.

Лідери країн "Великої сімки" також планують досягти низку домовленостей у сфері охорони здоров'я. Серед головних пунктів:

  • швидка розробка та допуск до вакцин;
  • розробка методів діагностики та лікування;
  • реформа Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Саміт G7: що відомо

  • У Великій Британії 11 червня стартував саміт "Великої сімки". Окрім господарки на переговори зібралися США, Німеччина, Франція, Італія, Канада та Японія.
  • Це перша очна зустріч лідерів G7 з початку пандемії. Як "країни-гості" запрошені Австралія, Індія, Південна Корея і Південно-Африканська республіка.
  • Борис Джонсон наголосив, що зустріч "Великої сімки" має відновити євроатлантичну єдність та співпрацю у розв'язанні глобальних проблем.

До теми Власні інтереси для них – понад усе, – Кругова про саміт G7