Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Венеціанська комісія розкритикувала український закон про мову

   Венеціанська комісія рекомендує Україні внести зміни у закон про мову / ua.korrespondent.net

   У Венеціанській комісії заявили, що українська влада повинна прагнути балансу в мовній політиці, щоб проблема мови не стала причиною міжетнічної напруженості в країні. У чинному законодавстві це досі не враховане.

   Дорадчий орган Ради Європи рекомендує Україні внести зміни у законодавство, повідомили в пресслужбі Ради Європи.

   Читайте також: Попри анексію Криму: Венеціанська комісія дозволила Росії брати участь у ПАРЄ

   Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не витримує балансу між захистом української мови та гарантуванням прав мов меншин,
   – йдеться у висновку комісії.

   Венеціанська комісія рекомендує Україні внести у закон зміни, щоб його положення не суперечили міжнародним зобов’язанням країни.

   Що не подобається Венеціанській комісії

   • норми, які запроваджують відмінність у правах трьох груп мов, відмінних від української – мов корінних народів, офіційних мов ЄС та інших мов. Тобто комісія стала на захист російської мови, яка за законом найбільш обмежена у правах.
   • норми, які встановлюють відповідальність за порушення даного закону. Наприклад, щодо про викривлення державної мови в офіційних документах. У комісії рекомендують розширити використання мов меншин в окремих держаних функціях, наприклад, у роботі екстрених служб.

   Водночас комісія підтримала мету закону щодо надання переваги українській мові перед російською, зазначивши, що розуміє потребу України підтримувати українську мову.

   Про мовний закон

   • Закон ухвалили 25 квітня 2019 року, згодом його підписав тодішній президент Петро Порошенком.
   • Україна не хотіла передавати його Венеціанській комісії для розгляду. Врешті документ передали у комісію від імені голови моніторингового комітету ПАРЄ.

   Що відомо про Венеціанську комісію? Дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права. Надає висновки про відповідність проєктів законодавства європейським стандартам та цінностям. Комісія є форумом, у межах якого країни можуть обмінюватися інформацією, вчитися один у одного, обговорювати ідеї і проєкти, пов'язані з конституційними питаннями.
   Рекомендації комісії є рекомендаційними та не є зобов’язувальними. Однак за умови суттєвих претензій комісії на державу можуть чинити міжнародний тиск.

   Читайте також

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук