І Православна церква України, і українська греко-католицька церква дозволили вірянам не ходити на службу та долучатися до літургій онлайн. Глави цих церков наполегливо закликали вірян залишатися вдома та не ходити на масові заходи.

Дізнайтеся Чи підуть українці до храму на Великдень: опитування

Відтак усі церковні служби розпочали транслювати онлайн. Виняток, звісно, не становлять святкові служби у Вербну неділю – це свято входу Господнього в Єрусалим.

Святкова служба у Михайлівському Золотоверхому соборі у Києві розпочалася о 10 годині і закінчилася близько 12-ої. Звершив її Митрополит Епіфаній.

Дивіться відео зі служби з Михайлівського Золотоверхого собору ПЦУ

Служба з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві розпочалася об 11 годині і закінчилася за дві години. Звершив її блаженніший Святослав. Відео цієї святкової літургії набрало понад 48 тисяч переглядів на ютуб-каналі УГКЦ.

Дивіться відео служби з Патріаршого собору УГКЦ

Важливо! Уряд офіційно не закриває церкви, однак забороняє масові релігійні заходи. Попри це Православна церква України не бачить підстав для заборони проведення богослужінь за участю не більше як 10 осіб.

Карантин і церква: коротко

  • Глава Української греко-католицької церкви Святослав розповів, що церква нас час карантину дозволила не цілувати ікони, а також назвала рівносильною церковній домашню молитву. На час пандемії вірян також звільнили від обо'язкового причастя та сповіді.
  • У ПЦУ через заборону масових релігійних заходів вирішило не проводити звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території. Натомість у містечках будуть проводити подворове освячення, а також співпрацювати із виробниками, аби прямо на місці виготовлення освятити великодні страви.