Раніше 24 канал повідомляв, що Президент України Петро Порошенко оприлюднив указ, за яким звільнив із посади свого постійного представника у Криму Бориса Бабіна. Водночас про причини такого кроку, як з боку гаранта, так і самого Бабіна жодної інформації не було.

Читайте також: Справа Катерини Гандзюк: Найєм сповістив про цікаву деталь

Згодом Бабін все ж зауважив, що подав заяву про відставку ще до того, як Росія захопила українські судна у Керченській протоці, пише "Громадське".

"Це мій особистий вибір, який мав низку передумов. Я впевнений, що продовжуючи виконувати свої обов’язки на посаді, це б не призвело до користі", – підкреслює колишній представник Президента у Криму.

Також Борис Бабін прокоментував, чи є пов’язаним його звільнення з тим, що він критикував владу Херсонщини.

"Я упевнений, що якби була лише проблема цієї влади у країні, то звільнятися було б не дуже розумно. Я не кажу, що цієї проблеми немає, але вона не є єдиною підставою мого рішення. Є низка підстав, пов’язаних між собою", – каже колишній чиновник.

Водночас він додав, що упродовж найближчих півроку не пов’язуватиме своє життя з політикою.

До слова, посаду постійного представника Президента України у Криму Борис Бабін обіймав з серпня 2017 року. З 2014 року, після окупації Росією півострова, представництво президента у Криму діє у Херсоні.

Нагадаємо, Борис Бабін був одним із перших, хто розповів про ескалацію конфлікту на Азові. Також він чи не раніше за решту сповістив про обстріл українських кораблів Росією.