Жителів Донецька звозять на виборчі дільниці автобусами з написом "Наш вибір – Росія!". У мережі опублікували відповідне відео.

До теми У Росії розпочалися вибори до Держдуми: Україна закликає не визнавати результати

Паспорти дають біля дільниці

Вибори тривають з 17 по 19 вересня. "Дождь" пише, що у перший день голосування в Ростовську область на автобусі приїхали близько 200 жителів окупованої Луганщини, яким видали російські паспорти одразу перед дільницею

Одна жінка розповіла, що її "змусили отримати паспорт і відправили голосувати". Вона навіть зазначила, що не знає, за кого має віддати свій голос.

Людям роздають "подарунки"

У мережі оприлюднюють фото так званих "подарунків", які роздають жителям окупованих територій. Це вода, снікерс, яблуко та прапор Росії.


"Подарунки" від окупантів / Фото з твіттеру

Вибори до російської Думи та окупований Донбас: що треба знати

  • Протягом 3 днів росіяни мають проголосувати та обрати 450 депутатів Держдуми. З них 225 депутатів обираються по одномандатних виборчих округах і 225 депутатів – від політичних партій.
  • Москва вирішила незаконно залучити до виборів українців. Перед тим Кремль активно видавав російські паспорти на тимчасово окупованих територіях.
  • Проєктом постанови ЦВК Росії жителям окупованої Донеччини та Луганщини, які мають російські паспорти, дозволили голосувати на цих виборах у Держдуму.
  • Росія навіть дозволила голосувати онлайн, попередньо зареєструвавшись.
  • МЗС України висловило протест та осуд через зухвалі дії держави-агресора. Київ вимагав розширити санкції проти Москви.
  • У Євросоюзі можуть не визнавати вибори у Росії, за наявності фальсифікацій.