Заява Байдена щодо надання Україні летального озброєння

Така ініціатива американського політика міститься у вітанні з нагоди 29-ї річниці незалежності України. З’явилося воно на сторінці виборчої кампанії Байдена.

До теми Помпео у привітанні до Дня Незалежності України: США віддані зусиллям припинити агресію Росії

Як президент я дам зрозуміти Кремлю, що він повинен припинити свою агресію та окупацію України. Адміністрація Байдена – Гарріс зробить все, аби Україна отримала необхідну економічну та військову підтримку, зокрема смертоносне озброєння,
– наголосив Байден.

Він зазначив, що приєднується до відзначення 29-ї річниці Незалежності, навіть "коли це свято є гірким нагадуванням про тяжке становище українців, які живуть під незаконною російською окупацією в Криму та на сході України".

Водночас політик заявив, що уразі перемоги закликатиме Україну проводити важливі реформи, які є життєво необхідними для її успіху.

Також Байден працюватиме разом із урядом над відзначенням "Дня Незалежності України як мирної, єдиної, суверенної, демократичної та процвітаючої країни".

Цікавий момент

Адміністрацію президента Барака Обами, в якій Джо Байден вісім років був віцепрезидентом країни, республіканці критикують саме за відмову надати Україні смертельну зброю.

А оборонне озброєння, зокрема протитанкові установки "Джавелін", Україна отримала вже від адміністрації чинного президента Дональда Трампа.

Радимо ознайомитися Вибори у США 2020: Трамп проти Байдена – оновлені рейтинги та останні новини

Байден йде у президенти США: що відомо

  • Його обрали кандидатом на посаду американського президента 18 серпня на з’їзді Демократичної партії. Байдена підтримали 1995 делегатів.
  • Також його кандидатуру підтримує Барак Обама.
  • Якщо Байден очолить США, то віцепрезиденткою стане Каміла Гарріс. За її кандидатуру також проголосували на вищезазначеному з’їзді демократів.
  • Головним суперником Байдена на виборах буде чинний американський президент Дональд Трамп. Його обрали кандидатом від республіканців на з’їзді партії 24 серпня.
  • Основне голосування заплановано на 3 листопада 2020 року. Це будуть 59 президентські вибори у Сполучених Штатах.
  • Через спалах коронавірусу кандидати відмовились від класичної кампанії: скасовано мітинги та зустрічі з виборцями.
  • Проголосувати на виборах, імовірно, можна буде й поштою. Але таку ініціативу критикує Трамп, аргументуючи це загрозою фальсифікацій.
  • Проте вже точно відомо, що проголосувати на цих виборах можна буде українською.