Поступово Сполучені Штати заходять новий в електоральний президентський цикл. Власне, у середу, 6 грудня, під час пресконференції Байдена стало зрозуміло, що теперішній американський глава держави високо оцінює свої шанси на перемогу, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Катували американця: США вперше в історії звинуватили російських військових у воєнних злочинах

Байден стверджує, що переможе Трампа

Чинному очільнику Білого дому поставили запитання стосовно того, що він думає щодо свого конкурента на американських виборах 2024 року: чи не припускає він, що Трамп може перемогти.

Я не думаю (що Дональд Трамп виграє – 24 Канал). Я його переможу,
– чітко відповів Джо Байден.

Більше контексту

  • Раніше голова Білого дому констатував: він би не висував свою кандидатуру на ще один президентський термін, однак нібито вимушений вдруге це зробити, аби в Трампа не залишилось шансів вдруге очолити країну.
  • Власне, Дональд Трамп був президент США з 2016 по 2020 рік. На минулих виборах він поступився Байдену кількома відсотками, набравши 46,8% (Байден здобув підтримку 51,3% виборців).
  • З таким результатом політик не погодився – його прихильники 6 грудня 2021 року спробували захопити Капітолій. Це будівля, у якій зсідає Конгрес Сполучених Штатів Америки. Успіху бунт не мав – правоохоронці його приборкали.
  • Додамо, що нинішній президент Джо Байден неодноразово попереджав про те, що Дональд Трамп нібито є загрозою для демократії. За його словами, другий термін політика може відкрити безпрецедентну і небезпечну епоху "американської автократії".
  • Водночас Україна, вочевидь, намагається тримати паритет, тому веде діалог з обидвома партіями США – Республіканською та Демократичною, – представниками яких є Трамп і Байден відповідно.
  • Києву важливо зберегти наявний рівень підтримки нашої держави, аби надання допомоги ЗСУ не залежало від результатів голосування. Про це, зокрема, не так давно говорила пані посол України в США, коментуючи питання виділення нашій державі мільярдів доларів з боку Вашингтона.