Про це 24 каналу сказав політолог Петро Олещук. Він зауважив, що ця ситуація справді матиме дуже серйозні наслідки, але не варто поспішати робити якісь дуже чіткі й однозначні висновки.
Читайте також З трампізмом у США покінчено, – Піонтковський сказав, які дві путінські тези просував Трамп
Які наслідки це матиме для Трампа
Олещук зазначив, що багато хто у медійному просторі Сполучених Штатів тлумачить результати цих виборів як мало не особисту поразку Дональда Трампа. Тому що програла значна частина кандидатів, які асоціювалися саме з попереднім президентом США та яких він активно просував у виборчій кампанії.
До того ж вони початково сприймалися як достатньо одіозні постаті й у кінцевому підсумку зазнали поразки. Це дуже серйозний удар по особистому авторитету Трампа,
– наголосив політолог.
Тому, за його словами, вже зараз говорять про те, що цілком ймовірно, що навіть номінація від Республіканської партії для Трампа на наступних президентських виборах уже не є настільки очевидною, оскільки у нього вже з'явився дуже потужний конкурент – Десантіс.
Олещук спрогнозував, як програш кандидатів Трампа на проміжних виборах вплине на його політичні позиції: дивіться відео
Як результати виборів вплинуть на політику республіканців
Олещук зауважив, що позиції Трампа, дійсно, суттєво погіршилися, внаслідок чого може надалі також маргіналізуватися дискурс, який асоціювався із ним.
Як підсумок, дійсно, ми можемо навіть побачити, наприклад, ренесанс більш такої класичної республіканської геополітичної доктрини, яка передбачатиме, наприклад, не ізоляціонізм, на якому акцентував увагу Трамп, і люди, які з ним більшою мірою асоціювалися,
– сказав політолог.
Він пояснив, що мовиться про більш агресивну політику, яка традиційно асоціювалася з такими республіканськими президентами, як Рональд Рейган та зрештою й Джордж Буш-молодший. Тобто ця ситуація справді матиме дуже серйозні наслідки, але поки що не варто поспішати робити якісь дуже чіткі й однозначні висновки.
Що відомо про вибори у США: коротко
- 8 листопада у США відбувалися вибори до двох палат парламенту. Соціологія перед голосуванням показувала, що демократи можуть втратити більшість у Сенаті та це відіб'ється на підтримці України.
- Сенатор-республіканець Ренд Пол із Кентуккі, колишній кандидат у президенти, виграв третій термін у Сенаті. У травні він заблокував законопроєкт щодо надання Україні пакету військової допомоги.
- Колишній командувач американської армії у Європі генерал Бен Ходжес впевнений, що США продовжать підтримувати Україну. Він наголосив, що 70% американців наполягають на продовженні підтримки України.
- Згідно з результатами проміжних виборів, більшість у Палаті представників таки здобули республіканці. Вони, хоч і з невеликим відривом, але обігнали демократів.