Вибори в Німеччині 2017

24 вересня 2017 року в Німеччині відбудуться чергові парламентські вибори. Загалом участь у виборах братимуть представники понад 40 політичних партій.

Вибори в Німеччині відбуваються за змішаною системою – виборці голосують за конкретних осіб в одномандатних мажоритарних округах (загалом є 299 округів), а також за загальнонаціональний партійний список. До парламенту потраплять представники лише тих партій, що подолали 5-відсотковий виборчий бар'єр, або перемогли щонайменше в 3 одномандатних округах.

Цьогоріч, на думку аналітиків, 5-відсотковий поріг подолають шість партій: ХДС/ХСС (лідер виборчого списку – Ангела Меркель), СДП (Мартін Шульц), "Ліві" (Сара Вагенкнехт і Дітмар Барч), "Союз90/зелені" (Джем Оздемір і Катрін Гьорінг-Еккард), "Вільні демократи" (Крістіан Ліндер) та "Альтернатива для Німеччини" (Александер Гауланд, Аліс Вайдель).

За підсумками виборів у Бундестазі формується коаліція, яка висуває кандидатуру канцлера (голови уряду). На трьох останніх виборах перемагала партія Ангели Меркель ХДС/ХСС.