У суспільства має бути довіра до таких систем – лише можна буде говорити про їх впровадження. Про це сказав міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Знайте більше: Вибори онлайн: що про це треба знати і чи реально запровадити в Україні

Дубілет пояснив, що таке промислове рішення для електронних виборів може знайти, до прикладу, Microsoft.

Коли компанія скаже: "Дивіться, ось наше рішення для урядів всього світу, і я гарантую, що цю систему неможливо зламати ", ось тоді у суспільства буде досить довіри для того, щоб зважиться впроваджувати такі системи,
– сказав він.

Дубілет вважає, будь-яке рішення, яке уряд захоче створювати всередині, може викликати негатив і недовіру з боку суспільства.

"Повернути молодь на дільниці"

Міністр також зазначив, що запуск електронних виборів не має на увазі відмову від можливості голосувати традиційним чином.

"Взагалі, це дуже важлива річ. Є відома проблема по всьому світу, що більш молоде суспільство менш активно бере участь у виборах, незважаючи на те, що вибори - це те, що найбільше впливає саме на молоде суспільство. Тому, електронні вибори – це спосіб повернути молодь на виборчі дільниці", – вважає Дубілет.

Важливо! В Україні провели електронний перепис населення. Нарахували 37 мільйонів 289 тисяч осіб, які мешкають на території нашої держави (без урахування окупованих територій).

Результати електронного перепису (за віком):

  • 5 мільйонів 756 тисяч – діти до 14 років;
  • 3 мільйони 584 тисячі – ранній працездатний вік (15-24 роки);
  • 16 мільйонів 458 тисяч – основний працездатний вік (25-54 роки);
  • 5 мільйонів 243 тисячі – зрілий працездатний вік (55-64 роки);
  • 6 мільйонів 248 тисяч – літні люди (65 років і старше).