Інформацію поширили так звані "православні" пропагандисти з видання "Царгород". Його власник російський мільярдер Костянтин Малофєєв, до речі, фінансував бойовиків на Донбасі.

Актуально Два кораблі з України могли постраждати від вибуху в Бейруті

Що знову вигадала роспропаганда

Пропутінські "журналісти" стверджують, що причиною вибуху міг стати український вантажний корабель Mero Star з Маріуполя. Мовляв, він був пришвартований поблизу епіцентру вибуху.

Пропагандисти натякають, що з прифронтового Маріуполя на судні могли привезти вибухівку, або ж інші небезпечні хімікати. Фактично, оце й вся аргументація прокремлівських "журналістів".

Що насправді відомо про українські кораблі в порту Бейрута

  • Українські кораблі MERO STAR та RAOUF H й справді могли перебувати недалеко від місця вибуху в порту Бейрута. Про це повідомив співзасновник Tanker Trackers Самір Мадані, посилаючись на профільний сервіс MarineTraffic.
  • Спочатку Мадані опублікував інформацію, що два кораблі з України нещодавно прибули до порту і "могли перевозити будь-який товар, зокрема й феєрверки".
  • Згодом він видалив пост та попросив вибачення. Він повідомив, що кораблі, ймовірно, постраждали і до вибуху не мають жодного стосунку. За словами співзасновника Tanker Tracker, на кораблі з Маріуполя швидше за все було зерно.

Колишній представник президента по Криму Борис Бабін теж прокоментував інфоатаку на Україну. За його словами, російська пропаганда не гребує нічим.

Бабін вказав, що є чимала кількість відео вибухів, з епіцентром на суші, поблизу зернового терміналу порту. По-друге, масштаб вибухів на вантажних суднах не можна порівнювати з тим, що сталося у Бейруті.

Що про причини вибуху говорять ліванські посадовці та ЗМІ

  • Вибуху передував невеликий приглушений звук, а через п'ять хвилин з'явився чорний і білий дим. Після пролунав надпотужний вибух, в небо піднявся стовп червоного диму. Зрештою це викликало ударну хвилю, яка завдала величезної шкоди будівлям. Хвиля від вибуху в Бейруті дійшла аж до Кіпру (250 кілометрів).
  • Точна причина вибуху наразі невідома. Спочатку міністр охорони здоров'я Лівану припустив, що в порту Бейрута вибухнув корабель з піротехнікою. Пізніше чиновники Міноборони спростували цю інформацію та назвали її недостовірною.
  • Ліванський телеканал LBC International повідомив, що вибух в Бейруті, за попередньою інформацією, стався під час зварювальних робіт. На одному зі складів порту перебувало 2700 тонн конфіскованої селітри.
  • Президент США Дональд Трамп не вірить, що це був нещасний випадок. Він заявив, що вибухнути могли бомби. Натомість в Пентагоні вважають, що немає ніяких ознак нападу на Бейрут, як вважає Трамп.

Вибух в Бейруті: що треба знати

  • У столиці Лівану Бейруті 4 серпня прогриміли два потужних вибухи. Станом на ранок 5 серпня відомо про понад 4 тисячі постраждалих і щонайменше 78 загиблих.
  • Кількість жертв може зрости, адже вибух зруйнував значну частину Бейрута. По всьому місті зруйновані будинки, спалені автомобілі, а порт майже повністю знищений. Жертви можуть перебувати під руїнами.
  • Вибухи були настільки потужними, що їхню хвилю відчули за близько 250 кілометрів від Бейруту – на острові Кіпрі. На місці працюють понад 30 команд Червоного Хреста. В мережі пишуть про силу вибуху в кілька десятків тонн тротилу.
  • За даними МЗС України наразі про загиблих чи постраждалих українців інформації немає.
  • За підсумками засідання уряду Бейрут був оголошений містом лиха, уряд ввів надзвичайний стан на два тижні. Всіх, хто перебуває в зоні лиха, просять носити маски.

Вибух у Бейруті: дивіться відео