"Це для Путіна початок кінця": як у Кремлі сприйняли вибухи на Кримському мосту
Кримський міст слугував не лише важливим інфраструктурним об'єктом для Кремля, але й сакральним символом влади. Вибух на ньому може запустити кінець політичного режиму Путіна.
Після інциденту на Керченському мості у Москві почали приймати "дивні" рішення. Про це 24 каналу розповів керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов.
Зверніть увагу Епіцентром вибуху на Кримському мості міг бути потяг з цистернами, – Шейтельман
Сакралізація мосту
Експерт зазначив, що відповісти Україні "адекватно" на вибух на Кримському мосту росіяни не зможуть.
Якщо вони зруйнують кілька мостів і відповідь буде "симетричною", це не матиме для України жодного символічного значення, позаяк наша влада не прив'язана до якихось мостів та інфраструктурних об'єктів... А ось удар по Кримському мосту для Путіна є початком кінця,
– пояснив оглядач.
За його словами, через 12 годин після вибуху на Кримському мосту Путін видав указ, щоб охорону об'єкта забезпечувала ФСБ, що є "дуже дивним рішенням".
"З самого початку цей об'єкт охоронявся чи не найсильніше на території Росії. Це не випадково, тому що міст мав не лише важливе стратегічне значення, але й передусім символічне – для Путіна та Росії. На сьогодні відбувається "десакралізація Путіна". Влада – це не лише інститути, особа і сила, але це передусім певний ареал та відчуття", – вказав оглядач.
Як сприйняли у Кремлі вибухи на Кримському мості: дивіться відео
Символи постімперії
На думку Стуканова, росіяни підпорядковуються владі та вважають певну особу носієм влади, якщо вона володіє "концентрацією цієї влади".
Якщо у демократичних суспільствах роль "ареалу влади" виконує легітимність, тобто це опора на більшість, то в імперіях, а Росія є пережитком імперії, влада спирається на відчуття сакральності. Тобто йде мова про те, що керівник може бути "помазаником божим", про те, що влада надана йому десь згори – якимсь позалюдським інститутом,
– підкреслив аналітик.
За його словами, Путін впродовж років вибудовував для себе саме таку концепцію влади й зараз вона у всіх на очах руйнується через вибух на Кримському мосту.
"Цей Кримський міст був надзвичайно важливим символом цієї влади. Путін, "приєднавши" Крим, "поєднав" його з Росією за допомогою цього мосту, як ніби пуповиною. Для всіх росіян було зрозуміло, що зазіхання на цей міст – це зазіхання на першу особу, на самий устрій сучасної Росії як імперії", – розповів експерт.
Радимо Прямо не відповів: Пєсков прокоментував ймовірне застосування ядерної зброї через Кримський міст
Він резюмував, що якщо Кремль не "потужно" не реагуватиме на такі ексцеси, тоді це означатиме "руйнацію інституту влади".
Вас також може зацікавити – Путін боїться другого удару по Кримському мосту: дивіться відео
Вибухи на Кримському мосту: що відомо
- Зранку 8 жовтня пролунали вибухи на Кримському мосту. Уже стало відомо, що за "бавовною" стоять українські спецслужби, зокрема й Служба безпеки України.
- На "бавовну" на Кримському мосту уже мемами відреагували українці, а росіяни – істерикою.
- Тепер постачання ворожої техніки, яке йде через Крим – суттєво зміниться та відіб'ється на можливості росіян обороняти Херсонську область.
- Наразі невідомо, що стало причиною руйнувань мосту. Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що поки не можна говорити, що про ракетні удари ЗСУ.
- Водночас радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк вказав, що за "ексцесом" на Керченському мосту можуть стояти російські спецслужби.
- Згодом Путін наказав ФСБ захищати Кримський міст.
- Зранку 10 жовтня російські окупанти завдали до сотні ракетних ударів по Україні. Зокрема атакували: Рівненську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Дніпропетровську, Житомирську, Полтавську, Харківську, Миколаївську, Сумську, Івано-Франківську, Київську області та Києві.