Люблю цей аналіз постфактум. Але гаразд, поговорімо про те, чому сталося так, а не інакше.

Читайте також Мінусів більше, ніж плюсів: чому Придністров'я не просило про приєднання до Росії

Основна причина порівняно спокійної зими в тилу

1. Темпи виробництва ракет на Московії не дають змоги проводити кампанію ударів по інфраструктурі по типу і масштабу осінь – зима 2022 – 2023 років. Як на мене, це і є основна причина.

Для проведення двох найбільш масштабних атак – 29 грудня і 2 січня – Московія витратила таку кількість ракет, яку треба виробляти протягом трьох місяців.

2. Московити накопичують ракети. Імовірно, Москва просто чекає моменту, коли наша ППО/ПРО ослабне через брак допомоги, а після того ворог спробує провести щось масштабне.

3. Наша ППО/ПРО стала краща. Так, вона стала якісно краща, але кількісно нам іще не вистачає ППО/ПРО на надійне прикриття країни.

У нас до війни було до 35 дивізіонів С-300 і "Бук М1". Якість західної ППО/ПРО лише до певної міри компенсувала цю кількість. Іншими словами, розповіді про те, що наш потенціал цілком усе перекриває і тому московити відмовилися від іще однієї кампанії ударів по інфраструктурі, – не дуже переконує.

До теми Як росіяни погрожують світу тим, що загрожує лише їм

4. Московити зрозуміли, що знищення енергетичної інфраструктури не дає інструмента політичного тиску, який би дав змогу нав'язувати політичну волю. Гіпотеза – як варіант, але лише як гіпотеза.

Одним словом, добре, що всі постфактум розказують про те, що експерти й аналітики можуть помилятися.