Про це розповів військовий кореспондент Роман Бочкала в ефірі 24 каналу. Тепер таліби намагатимуться тримати свою "проафганську лінію" й з усіма домовитися.

До теми Запізнились на український літак: громадяни Грузії не змогли покинути Кабул

Відносини талібів з Росією

За словами Бочкала, таліби у 2019 році відвідували Москву після переговорів з Дональдом Трампом. Також у липні 2021 року вони провели пресконференцію у Москві.

Там відносини підтримуються давно й не секрет, що Росія фінансувала "Талібан", принаймні в тій частині, у якій це було цікаво Москві, коли таліби були в опозиції до проамериканського уряду,
– заявив воєнкор.

За словами Бочкала, зараз таліби – це вже не опозиція, а фактично нова влада. Він припустив, що тепер вони намагатимуться балансувати і між США, і між Китаєм, і між Росією. Зокрема, у талібів є своя чітка позиція, ідеологія й політика.

Дізнайтеся більше Росія вже налагодила контакти з "новою владою" Афганістану й заявляє про стабілізацію ситуації

Бочкала розповів про відносини "Талібану" з Росією: дивіться відео

Ситуація в Афганістані: останні новини

  • Бойовики "Талібану" 15 серпня почали наступ на столицю Афганістану – Кабул. Згодом місцева влада мирно передала їм місто, щоб уникнути кровопролиття.
  • Вже 16 серпня терористи увірвались до парламенту Афганістану, зняли прапор країни та взяли відомство під контроль.
  • Представник Афганістану при ООН Гулям Ісхакзай закликав організувати гуманітарний коридор з країни. За його словами, таліби розшукують людей у їхніх будинках.
  • Через захоплення "Талібаном" влади в Афганістані 74 українці хочуть покинути державу. Наразі дипломатичні відомства опрацьовують шляхи евакуації громадян.
  • Громадяни Грузії, які залишилися в Афганістані, не змогли покинути Кабул. Вони не встигли на український літак, який мав їх евакуювати.