Про це розповіла офіцер сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Лариса Козак.
Дивіться також Одні підлягають мобілізації, інші – ні: яка різниця між військовозобов'язаними та призовниками
Обов'язок уточнення даних закріплено законодавством. Зробити це можна у ТЦК, ЦНАП або шляхом реєстрації електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного та резервіста.
Ті, хто не оновив дані, не знатимуть, чи є порушення
Привілеєм для громадян, які оновили дані, є те, що в разі надсилання повістки або запрошення до ТЦК на проходження ВЛК, уточнення даних, постановки на облік, вони однозначно знатимуть, що повістка направлена. Знайдуть її у своїй поштовій скриньці і будуть розуміти, чи є якісь порушення.
Громадяни, які не оновили дані та не проживають за зареєстрованим, задекларованим місцем проживання, будуть отримувати повістки за неактуальними адресами. Відповідно, після цього будуть притягнуті до адміністративної відповідальності,
– зазначила Козак.
Ба більше, дізнаватися про існування цих адміністративних стягнень вони будуть вже тоді, коли дана постанова піде до обов'язкового виконання у виконавчу службу.
Відтак, як наголошує представниця ТЦК, ті, хто оновив свої дані, в принципі убезпечені і будуть чітко розуміти ті процеси оповіщення.
Ось який це має вигляд на практиці:
- Військовозобов'язаним, які не уточнили свої дані, ТЦК надсилає повістку за останнім відомим місцем проживання.
- Після неприбуття особи, ТЦК має право одразу винести постанову і накласти адміністративне стягнення (штраф від 17 до 25 тисяч гривень).
- Після неприбуття за повісткою особою займуться органи Національної поліції з метою здійснення адміністративного розшуку та доставлення до відповідного ТЦК.
- І після цього окремо громадянин також буде притягуватися до адмінвідповідальності за непоновлення даних. Тобто це два окремих порушення.