Зображення Сталіна в головній армійській церкві Росії мало б бути, звісно, поруч із зображенням Путіна. Та історія стала відома ЗМІ й під тиском громадськості (а насправді бо Путін сказав, що його в церквах малювати зарано) рішення скасували. 24 канал розповідав про це 1 травня.
Ще цікавинка Не знайшли історика, знайшли оленя: до 9 травня у Росії повісили плакат із фінським солдатом
6 травня заступник міністра оборони Росії Андрій Картаполов в інтерв'ю виданню "Комсомольская правда" прокоментував ідею зробити мозаїку в головній церкві армії РФ з обличчям Йосипа Сталіна.
Картаполов вважає, що ідея була хорошою: мовляв, Сталін "повернув релігію", а критика появи його зображення в храмі походить від "якихось панів з-за бугра".
Йосип Віссаріонович – наш верховний головнокомандувач. Він на собі виніс весь тягар війни. Та й релігію взагалі-то повернув. Чому ми повинні його соромитися?
– заявив заступник міністра.
За його ж словами, що цікаво, ініціатором зведення храму збройних сил є міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Храм сам по собі доволі величний, його висота – 95 метрів, а вартість спорудження – 6 мільярдів рублів (приблизно 2 мільярди гривень).
Головний храм збройних сил Росії за 6 мільярдів рублів / Фото ТАСС
До слова, в Україні теж не без зашкварів: в Дніпрі вчителька привітала першачків на 1 травня листівками зі Сталіним.
Чи дійсно Сталін відродив релігію в СРСР?Питання про те, чи Сталін виніс "увесь тягар війни на собі" не розглядаємо, абсурдність та цинічність цієї заяви очевидна. А от щодо релігії – дещиця правди у словах Картаполова є.
4 вересня 1943 року Йосип Сталін кардинально змінив політику взаємин радянської влади з Російською православною церквою. З цього дня в СРСР почалася "релігійна відлига", відновлювали роботу храми.
З чим це рішення Сталіна пов'язане – достеменно не відомо. Близькою до правди видається версія, що напередодні Тегеранської конференції керівник СРСР сильно потребував підтримки союзників. А союзники, серед іншого, вимагали розв'язати проблему свободи совісті в Союзі.
Отже, дійсно, за Сталіна релігія почала відроджуватися. І так само за Сталіна – у період з 1931 до 1941 – за підрахунками історика Дмитра Поспеловського було заарештовано або розстріляно до 85% священників РПЦ.
Хто їх замінив – питання відкрите.