Інформацію про атаку підтвердив губернатор регіону Дмитро Азаров. Українські спецслужби наразі не коментували причетності до цих подій. Та зі сторони Росії звинувачення посипались. Щоправда, відстань, яку пролетіли безпілотники, у разі якщо це була спецоперація наших спецслужб, вражає. 24 Канал розповідає, де атаковано НПЗ.

Дивіться також Не Самарською областю єдиною: у Липецькій області безпілотники вразили нафтопереробну станцію

Дрони атакували Сизранський та Новокуйбишевський НПЗ. З відкритих джерел відомо, що обидва заводи належать "Роснєфті".

За даними російських пабліків, унаслідок обстрілу спалахнули пожежі на установці з перероблення нафтопродуктів, а постраждалих немає.

Відстані палаючих НПЗ від кордону з Україною – понад 1000 кілометрів.

  • Сизранський НПЗ

Атака сталася о 6 ранку за місцевим часом. Територію нафтопереробного заводу у Сизрані атакував один дрон. І вочевидь влучно, адже відразу там почалася пожежа.

Повідомляли, що площа займання становить 500 квадратних метрів.

Де розташований Сизранський НПЗ: карта

Тобто завод розташований на відстані 900 кілометрів від України.

"У Сизрані горить місцевий НПЗ "Роснєфті" після атаки безпілотника. Знову під атакою АВТ-6. Це установка із двох ректифікаційних колон – серце заводу, де й переробляється нафта", – розповів очевидець, який поширив відео з місця подій.

Пожежа на Сизранському заводі: відео

  • Новокуйбишевський НПЗ

Одночасно з першим прильотом БПЛА атакували Новокуйбишевський НПЗ. Там, за повідомленнями російських телеграм-каналів, пожежу вдалося усунути за пів години.

Новокуйбишевський НПЗ на карті:

Дивіться також Сирени та вибухи: у мережі показали момент удару по НПЗ у Сизрані

Більше про атаку на російські НПЗ

  • Російське міноборони інциденти в Самарській області не коментувало, а натомість заявило про нібито знищення п'ятьох українських безпілотників над територією Курської області
  • Останні дні безпілотники атакували російські нафтопереробні підприємства в Рязанській, Ростовській та Нижньогородській областях, ці заводи становлять близько 12% потужностей Росії з перероблювання нафти.