Таку думку висловив юрист Юрій Шуліпа, який очолює Інститут дослідження російської агресії, пише Inforesist.

"По-перше, насправді, у проведенні в примусовому порядку мітингів під назвою "проти тероризму", закладено зовсім інший зміст. Оскільки реальний рейтинг Путіна і його ОЗУ впав значно нижче 50% і продовжує падати, громадянам Росії, через російські пропагандистські "ЗМІ" планується показати інформаційну картину про те, що у путінського режиму більше прихильників, ніж супротивників", – наголосив експерт.

Він стверджує, що такий винахід з боку Кремля є не новим: зокрема, такі примусові мітинги проходили у 2012 році – в Москві після протестних мітингів на Болотній площі, і в 2014-му – після антивоєнного маршу.

"По-друге, більше року тому, було ухвалено Держдумою та підписано президентом РФ цілий карально-репресивний пакет законів, так званий "Закон Ярової", спрямований, на думку російських депутатів, на боротьбу з тероризмом. Саме зараз в Росії за законом Ярової за лайки і перепис в мережі засуджують людей до реальних термінів позбавлення волі. Так чому ж цей закон не забезпечує реальну боротьбу з тероризмом?" – зауважив юрист.

Читайте також: Він і підірвав, більше нікому, – Піонтковський про теракт у Росії

За його словами, жодні дослідження щодо ефективності цього закону не проводилися, а були лише закриті наради Радбезу під головуванням В. Путіна, на яких оголошувалися відомості з доповідних записок ФСБ про те, наскільки ефективно вдалося представникам путінського режиму деморалізувати та знищити в Росії громадянське суспільство під прикриттям боротьби з тероризмом.

Також, фахівець підкреслив, що відповідно до російських законів збори, мітинги та демонстрації, ходи та пікетування, можуть організовуватися та проводитися лише з ініціативи самих громадян, або представників громадських об'єднань, але аж ніяк з ініціативи президента Росії, а тим більше його адміністрації.

Очевидно, що діяльність Путіна та його адміністрації, представників путінської вертикалі та маріонеткових псевдопартій і всіх тих, хто примушує людей до участі в путінгах, підпадає під кримінальну відповідальність, передбачену статтею 149 Кримінального кодексу Росії. Тому, можна сказати одне. Путін – злочинець! Причому, нелегітимний злочинець. Путін, створив класичну кримінологічну ситуацію, коли одними злочинами – менш тяжкими, доводиться прикривати інші злочини, тяжчі. Одним злочином з примусового згону на путінги безвольних рабів, Путін прикриває всі свої інші злочини, в тому числі пов'язані з його нелегітимним і незаконним президентством, злочинними війнами, тотальною корупцією, злодійством тощо,
– заважив фахівець.

Очільник Інституту дослідження російської агресії підкреслює, що мотив Путіна, який спонукав його до згону путінгу, – це його політичне виживання, поєднане з фізичним виживанням.

"Пам'ятайте, що у професійних чекістів немає друзів, для них кожна людина, є ворогом, або об'єктом для досягнення своїх меркантильних цілей. Чекісти використовують легендування – "готують легенди та доводять їх до противників". Загалом, відсторонення цього упиря та його банди від влади принесе росіянам ще багато крові, страждань і різних мук", – резюмував Шуліпа.

Читайте також: Теракт у Санкт-Петербурзі може бути натяком Путіну: думка експерта