Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко зауважила, що багатьох людей хвилює питання, чому не всі відстрочки у Резерв+ продовжуються автоматично, передає 24 Канал.

Дивіться також "Контракт 18-24": Лазуткін сказав, що добровольцям можуть відмовити через проблеми зі здоров'ям

Що кажуть у Міноборони

За словами посадовиці, коли людина подає запит у Резерв+, реєстр "Оберіг" запитує її дані в інших реєстрах, щоб підтвердити підставу для відстрочки.

"Наповнення реєстрів та налагодження взаємодії між ними вимагає ретельної міжвідомчої роботи та потребує часу", – уточнила Черногоренко. Також вона нагадала за постанову уряду №560, де автоматичне продовження відстрочки передбачене "за наявності технічної можливості".

Відстрочки для людей з інвалідністю і студентів

Люди з інвалідністю отримують відстрочку на три місяці, а не на рік, як було раніше. Черногоренко пояснила, чому так відбувається. Вона зазначила, що відстрочка триває до кінця оголошеної мобілізації. Воєнний стан і загальну мобілізацію президентським указом продовжують кожні 90 днів, тому підстави для відстрочки мають перевірятись знову.

Люди з пожиттєвою інвалідністю, які мають пенсійне посвідчення, можуть більше не перейматись — їхні відстрочки в Резерв+ будуть продовжуватись автоматично під час кожного продовження мобілізації. Якщо збережеться підстава в реєстрі Пенсійного фонду,
– розповіла чиновниця.

Щодо студентської відстрочки, то її не можна надати до кінця семестру, оскільки у кожного закладу вищої освіти свій навчальний графік. Тому в Резерв+ відстрочка надається до кінця мобілізації. Після цього, якщо студент продовжує навчання, відстрочка продовжується автоматично.

До речі, загальну мобілізацію в Україні продовжили до 9 травня 2025 року, як і воєнний стан. У цей час призвати можуть чоловіків з 25 до 60 років, які не мають відстрочки та бронювання.