Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, повідомляє "Укрінформ".
Читайте також: Росію можуть вигнати з Ради Європи: у Кремлі підготували відповідь
Якщо стане очевидно, що Росія виходить (із Ради Європи – 24 канал), я негайно представлю бюджет, виходячи з факту, що ми не маємо цих грошей (внеску Росії – 24 канал). Я поінформую про це Комітет міністрів у п'ятницю (12 вересня – 24 канал),
– сказав Ягланд.
Окрім того, наприкінці тижня також обговорять питання щодо застосування статті 9 Статуту організації, що передбачає призупинення репрезентативних прав країни-члена, у цьому випадку – Росії. Йдеться про можливість виключення Росії зі списку країн-членів, якщо та не почне платити внески у бюджет Ради Європи до червня 2019 року.
"Є правило, яке встановив Комітет міністрів: якщо країна-член не сплачує внески упродовж двох років, то застосовується стаття 9. Два роки минають у червні наступного року. На мою думку, Комітет міністрів не лише може застосувати цю статтю, а повинен її застосувати", – заявив Ягланд.
Генсек Ради Європи наголосив, що перебування у Раді Європи країни, яка не платить внесків, є неприйнятним.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року. Окрім того, Генеральний секретар організації Торбйорн Ягланд заявив, що Росію можуть виключити із Ради Європи через несплату внесків.
24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке Рада Європи?Це міжнародна організація у європейському просторі, до якої входять 47 держав-членів. Членство відкрите для усіх європейських держав, якщо вони визнають принцип верховенства права. До структури Ради Європи входить Комітет Міністрів, Парламентська асамблея Ради Європи та Європейський суд з прав людини. Дорадчими органами в організації є Венеційська комісія – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, та конгрес місцевої та регіональної влади Європи – консультативний орган, що представляє місцеві та регіональні влади. Один з найбільших успіхів Ради це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.